دوشنبه , ۷ اسفند ۱۳۹۶
آخرین خبرها

رویداد علمی و پزشكي

آشنایی با «ارگونومی» در منزل برای بانوان

مهندس جهانگیر فلاحی- مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان هرسین بسیاری از بانوان در طول روز کارهای ریز و درشت بسیاری در منزل و بیرون منزل انجام می دهند که آشنایی با « ارگونومی» این امور باعث پیشگیری از بسیاری عوارض جانبی خواهد شد. بهتر است ابتدا با تعریف ارگونومی آشنا شویم و سپس به موارد زیر مجموعه ... ادامه مطلب »

خانه تکانی سالم / جرم‌گیرهای طبیعی برای خانه تکانی

از آنجایی که این ماه افراد مشغول خانه تکانی هستند و خیلی از آنها دنبال محصولات طبیعی و غیرشیمیایی و در عین حال موثر برای تمیزکاری هستند، به معرفی چند محصول طبیعی می پردازیم. توالت یکی از مناطق منزل است که نیاز به تمیزی و ضدعفونی کردن دارد. توالت و دستشویی به دلیل رطوبت بالا و دیگر کثیفی ها لانه ... ادامه مطلب »

همه چیز درباره ویتامین H

نام های دیگر بیوتین ویتامین اچ (Vitamin H) و ویتامین ب۷(B7) می باشد، از آنجا که بیوتین نقش مهمی در سلامت موها ایفا می کند به آن ویتامین H که مخفف مو(Hair) است گفته می شود. بیوتین جز ویتامین های گروه ب است. بیوتین به عنوان یک کوآنزیم به بدن در متابولیزم چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها کمک ... ادامه مطلب »

ویتامین‌هایی برای کمردرد

کمردرد یکی از مشکلات رایج پزشکی در سراسر دنیاست؛ به طوری که ۷۵ درصد مردم آمریکا در دوره‌ای از زندگی‌شان آن را تجربه می‌کنند. در این مطلب به ویتامین‌هایی که به تسکین این دردها کمک می‌کنند پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید… علائم کمردرد کمردرد می‌تواند خودش را به صورت دردهای عضلانی، درد تند و تیزی که به سمت پاهایتان منتشر ... ادامه مطلب »

کارهایی که مانع از کاهش وزن می شوند/ شش عادت صبحگاهی چاق‌کننده

برخی عادت های روزمره ای که داریم، در عین بی خطر بودن مانع از کاهش وزن اضافی می شوند، چون در روند سوخت و ساز بدن اشکال ایجاد کرده و مانع از کالری سوزی در طول روز می شوند. در این مطلب شما را با این عادت های نامناسب صبحگاهی آشنا می کنیم. بر کسی پوشیده نیست که داشتن تغذیه ... ادامه مطلب »

روش های پیشگیری از گاز گرفتگی و مسمومیت با مونوکسید کربن

مهندس جهانگیر فلاحی – مسئول واحدبهداشت حرفه  ای مرکزبهداشت شهرستان هرسین دود ناشی از آتش‌سوزی‌ها و یا گاز متصاعد شده از احتراق ناقص سوخت‌های فسیلی مثل نفت، گازوئیل، گاز، ذغال و چوب، تولید گازی می‌نماید به نام گاز مونوکسیدکربن که استنشاق آن، حتی به مدت دو الی سه دقیقه،‌ موجب مسمومیت با این گاز می‌گردد. افراد بر اثر استنشاق دود ... ادامه مطلب »

خاطرات چگونه در مغز فراموش می شود؟

دانشمندان به تازگی در راستای درک بهتر نحوه کنترل مرکز خاطرات انسان توسط مغز دریافته اند که به احتمال فراوان مکانیزم ویژه ای در ذهن انسان وجود دارد که به او برای فراموش کردن خاطرات کمک می کند. یکی از فعالیت های مربوط به ذهن انسان ها، پاسخ ها و دوری گزیدن های ناخودآگاه بدن در برابر خطرات تهدید کننده ... ادامه مطلب »

احساس مزه بد در دهان/ چرا دهانم مزه فلز می‌دهد؟

شاید کمی عجیب به نظر بیاید، اما احساس مزه فلز در دهان امری رایج است و می توان آن را به مشکلات مختلفی در سلامتی ارتباط داد. گاهی به دلیل بروز مشکلاتی در کلیه ها یا کبد و غیره دهان مزه فلز می دهد. مدت زمان و یا شدت و ضعف این مزه در دهان نیز به علت آن بستگی ... ادامه مطلب »

دست ها در مورد سلامت شما چه می گویند؟

هر بیماری و مشکلی که در بدن بروز می کند، در بخشی از بدن علائم آن نمایان می شود. علائم برخی بیماری ها در دست ها نمایان می شوند که در این نوشتار به نشانه های بیماری ها در دست ها می پردازیم. نشانه های بیماری در دست ها را بشناسید بدن انسان مجموعه ای از سیگنال ها را درباره ... ادامه مطلب »

روان درمانی چیست؟

تهیه و تنظیم: مرکز خدمات روانشناختی آرامش معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه روان درمانی به یاد گرفتن در مورد خودتان کمک می کند. اینکه دارای چه خصوصیاتی هستیم که شناخت کاملی از خود بدست آوریم در بعضی از موارد، شما یاد می گیرید که چگونه گذشته را درک کرده و با زمان حال تطبیق دهید. در موارد دیگر شما از آن ... ادامه مطلب »