شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

رویداد اجتماعی

دومینوی زلزله در کشور و پاسخ به نگرانی ها

764541_290

بعد از زلزله ۷.۳ ریشتری آبان ماه امسال در منطقه کرمانشاه، فلات ایران در نقاط مختلف شاهد پس لرزه های متعدد و همچنین زلزله های دیگری بوده است، مجموعه رویدادهایی که نبود اطلاع رسانی صحیح در خصوص دلائل آن نگرانی های فراوانی را در اذهان عمومی به دنبال داشته است پاسخ به نگرانی های مردم در مورد زلزله های پیاپی ... ادامه مطلب »

فرودگاه برای همدان «نفت و گاز» هم ایلام!

photo_۲۰۱۷-۰۵-۲۸_۱۱-۴۰-۴۹

هادی نوروزی – سردبیر همدان در سال ۱۳۵۲ و ایلام در سال ۱۳۵۳ از استان کرمانشاه یا همان استان پنجمی که به آن می نازیم جدا شدند و روز به روز رشد یافته و پر و بال گرفتند. اما این دیار پهلوان خیز پنجمی ایران زمین روز به روز کوچک تر، لاغرتر و نحیف تر شد تا جایی که اخیرا ... ادامه مطلب »

لزوم ایجاد مرکز توانبخشی در نقاط زلزله زده مشارکت سپاه در بازسازی

2661229

ضرورت ایجاد یک مرکز توانبخشی در نقاط زلزله زده استان کرمانشاه و مشارکت سپاه در بازسازی مسکن مددجویان بهزیستی از مباحث مطرح شده نشست مشترک مدیرکل بهزیستی با چند نهاد اجرایی بود. به گزارش باختر و به نقل از مهر، نشست مشترک امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با مدیرکل صنعت و معدن، جانشین سازمان بسیج سازندگی و نماینده شرکت ... ادامه مطلب »

وضعیت آسیب دیدگان بمباران شیمیایی استان کرمانشاه در زمان جنگ دوباره بررسی می شود

n82760447-72046558

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه، از بررسی مجدد وضعیت شهروندان کرمانشاهی که در زمان جنگ تحمیلی مورد حمله و بمباران شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفتند، خبر داد. به گزارش باختر ، حجت الاسلام هادی عسگری در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تیر ماه سال ۶۷ بود که به دستور حاکم وقت رژیم بعثی عراق ... ادامه مطلب »

شهردار ازگله : اسکان در«چادرها » ناجی مردم شد

61619

شهردار ازگله با اشاره به دو زلزله ۶ و ۵.۹ ریشتری دو شنبه شب در ازگله گفت: اسکان بیش از ۹۰ درصد مردم در چادرها موجب شد خوشبختانه تلفات یا صدمه جانی نداشته باشیم. به گزارش باختر نازار بارانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به زلزله شش ریشتری اخیر در ازگله، گفت: به دنبال این زلزله، زلزله ... ادامه مطلب »

در پی انتشار گزارش باختر از مشکلات چغندرکاران سلیمانی : کارخانه قند باید چغندرها را خریداری ، دپو و تولید شکر را تا خرداد ادامه دهد

سليماني حسن2(3)(4)

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: برای وضعیت صنایع تبدیلی استان مان که مرکزیت تولید چغندر در کشور است بسیار متاسفم. چرا باید هیچ کس به فکر استفاده از این تولید ارزشمند استان نباشد و هر ساله چغندرکاران ما با مشکل فروش محصول مواجه شوند. وی ادامه داد: این شرایط حاصل ناکارآمدی مدیران ما در بخش جهادکشاورزی و صنایع و ... ادامه مطلب »

در پی گران شدن تعرفه کاغذ؛/ تدارک برای مراسم تدفین روزنامه‌های خصوصی

rooznameh(1)

مدیر مسوول روزنامه «بهار» با اشاره به گران شدن تعرفه کاغذ و سخت شدن شرایط برای روزنامه‌های بخش خصوصی، اظهار کرد: باید آماده برگزاری مراسم تدفین برای مطبوعات بخش خصوصی باشیم. به گزارش باختر ، منصور قنواتی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره افزایش تعرفه کاغذ اظهار کرد: بارها گفته‌ام که روزنامه‌های بخش خصوصی به‌ویژه در حوزه سیاسی عملاً در مقابل ... ادامه مطلب »

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد :برگزاری موسیقی مرزداران در سرپل ذهاب و قصرشیرین

photo_۲۰۱۷-۱۲-۰۶_۲۰-۰۱-۵۷ (2)

مظفر تیموری مدیر ارشاد و فرهنگ اسلامی شهرستان کرمانشاه از جلسه معاونت توسعه مدیریت و منابع و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و تصویب جشنواره موسیقی مرزداران در دو شهرستان سرپل ذهاب و قصرشیرین خبر داد. تیموری گفت: علی اصغر کاراندیش معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رحیم جعفری مدیرکل ارشاد ... ادامه مطلب »

رییس دانشگاه رازی :هنوز توسعه کیفی آموزش در کشور رخ نداده است

alami

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه پس از ۴۰ سال از انقلاب توسعه کیفی آموزش در کشور ما رخ نداده است، گفت: هنوز دانشمندی چون رازی در کشور نداریم. به گزارش باختر و به نقل از مهر، ابراهیم اعلمی آل آقا در همایش بین المللی بزرگداشت محمدبن زکریای رازی که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه ... ادامه مطلب »

مدیرکل آموزش و پرورش : نباید «پژوهش» را انحصاری کنیم

62218

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: نباید پژوهش‌ را انحصاری کنیم، بلکه باید دیگران را هم در پژوهش وارد کنیم و اجازه دهیم نان بخورند. به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، مجید یزدان پناه در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه آموزش و پرورش استان کرمانشاه که روز (۲۱ آذر) برگزار شد، با بیان اینکه هدف از ... ادامه مطلب »