پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

رویداد فرهنگی

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  صد و نوزده درنوبت پیشین نسبت به بیان بخشی از عملکرد خطا و اشتباهات رخ داده در سپاه هزارنفری سالارالدوله که موجب تفوق وبرتری نظامی و تمامی نیروهای اندک دولتی در برابر آن سپاه که برخی از نویسندگان بی شمار هم نوشته اند ، مبادرت گردید و دراین راستا ، پاره ای از دست اندرکاران از ... ادامه مطلب »

چرا در ترازوی دیجیتالی ، برکت نیست؟!

منوچهر نجمایی کاش آن روزها دوباره می آمدند. آن روزهایی که همه چیز بوی صداقت و مهر و مهربانی می داد. اگر توی یک خانه قدیمی چهار اتاقه، چهار خانوار زندگی می کردند همدم و همیار یکدیگر بودند. پدر خانواده و خاتون، توی یک اتاق زندگی می کردند و توی یک اتاق پسرشان و عروس خانم، هوای همدیگر را داشتند، ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  صد و هیجده درنوبت پیشین پیرامون بررسی علل شکست فضاحت بار نیروی سی هزارنفری و یا شاید بیشتر و کمتر شاهزاده ی مخبط قاجار ، سالارالدوله در برابر دوهزار نیروی مجاهدان ارمنی و سواران بختیاری که از جبهه ی شمال فاتح و پیروز بازگشته و شادمان از غلبه ی بر سپاهیان شمال همراه محمد علی شاه ... ادامه مطلب »

کنکاشی در زندگینامه و سروده های استاد یداله عاطفی فرزانه ادیبی که با عطوفت معلمی و تراشه های الماس شعر، زنگار نامهربانی را از آبگینه دل ها می زداید!!

ح- مولایی فر بخش اول گاهی اوقات قیاس کردن آثار چند هنرمند که آوازه ی آنان از محدوده ی جغرافیایی استان فرارفته است و اشتهارشان در گستره ی فضای ایران بال و پر گشوده است شاید ناممکن به نظر آید و آراستن نامشان در کنار یکدیگر نوعی قیاس مع الفارق را در ذهن ها تداعی نماید اما بدون تردید، در ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  صد و هفده درنوبت های پیشین گفتیم نیروهای چندهزار نفره ای که از طیف های گوناگون ایلات و طوایف و عشایر کشور عمدتاً غرب کشور و ایالت های کردستان ، کرمانشاهان ، لرستان پشتکوه ، لرستان پیشکوه ، همدان و … و … تشکیل شده بودند ، علیرغم اینکه در رأس هریک از ایلات و طوایف ... ادامه مطلب »

تصویر های قدیمی ازسیمای کرمانشاه با قلم دوربین درخاطرات خواندنی از بیستون تا چهلستون اثر استاد منوچهر نجمایی

ح- مولایی فر بخش سیزدهم و پایانی کتاب ششصد صفحه ای از بیستون تا چهلستون اثر و تالیف استاد منوچهر نجمائی در حقیقت بیان تاریخ شفاهی دو شهر تاریخمدار کرمانشاه و اصفهان است که نویسنده ومولف آن کوشیده است آنچه را از دوران کودکی تا بزرگسالی خود به چشم دیده است وردپای آن در حافظه اش بر جای مانده است ... ادامه مطلب »

برای پاکسازی نقاط آلوده شهری مردم به کمک شهرداری آمدند

از آنجا که بعضی از نقاط شهر و حاشیه های شهری به دلیل بی توجهی مردم به ویژه درپارک های مختلف شهر استفاده از این مراکز تقریباً غیر ممکن شده است و از طرفی سلامتی شهروندان را به خطر می اندازد ، شهرداری کرمانشاه با مشارکت شرکت بازیافت و تولید کودآبی از ابتدای سال ۱۳۹۷ در راستای حفظ بهداشت و ... ادامه مطلب »

جای خالی رمان تاریخی در ایران

قباد آذرآیین با بیان این‌که کمتر به رمان تاریخی پرداخته می‌شود، می‌گوید: جای ژانر رمان تاریخی واقعا در ادبیات داستانی ما خالی است. این داستان‌نویس درباره رمان تاریخی و توجه به این گونه ادبی در ادبیات داستانی ما اظهار کرد: ما در ادبیات کلاسیک، ژانری به نام رمان تاریخی نداشته‌ایم. شماری سفرنامه‌ تاریخی توسط ادیبان ما نوشته شده. در تاریخ ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  صد و شانزده درنوبت های پیشین گفتیم دربرخورد نیروهای عشایری شمال غرب ، غرب و جنوب غرب کشور هوادار سالارالدوله با نیروهای دولتی که از حیث نفرات کمتر و اما از جهت وجود جنگ افزاربرتری خود را به قوای شاهزاده قاجار نشان دادند ، موفقیت هایی درآغاز درگیری و جنگ بین آنان ، پیشروی هایی نصیب ... ادامه مطلب »

تصویر های قدیمی ازسیمای کرمانشاه با قلم دوربین درخاطرات خواندنی از بیستون تا چهلستون اثر استاد منوچهر نجمایی

ح- مولایی فر بخش دوازدهم گاهی کتاب سرگرم کننده ی از بیستون تا چهلستون، ترکیبی از موضوعات خاص خبری در شکل گزارش تاریخچه مآب از تنقلات خوراکی، اختراع وسایل خانگی، همچنان ورود مواد بهداشتی و شوینده ها به کشور است. از لحاظ پرداختن به موضوع های گوناگون، رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و … ظاهراً در بخش هایی از کتاب، با خبرها ... ادامه مطلب »