جمعه , ۴ اسفند ۱۳۹۶
آخرین خبرها

رویداد فرهنگی

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هشتاد و سوم در نوبت قبلی گفتیم درمدت ایام حبس و زندان محمد حسین خان اعظم الدوله زنگنه و سردار اجلال و … مکاتبات و وساطت هایی پیرامون اقدام و عملکرد نظام السلطنه مافی صورت گرفت که بخشی از اسناد و مکتوبات مورد بحث پیش تر آورده شد و اینک جوابیه ای که نظام السلطنه به ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هشتاد و دوم در نوبت های پیشین ، همچنین از عقبه ی اقدام نامساعد دولت مرکزی و اعطای اختیارات تام و تمام به نظام السلطنه مافی والی و حکمران کرمانشاهان و دستگیری و بگیر و ببند و صدور احکام تند و شداد و غلاظ علیه مشروطه خواهان کرمانشاهی توسط نظام السلطنه وتوقیف و اعزام محمد حسین ... ادامه مطلب »

افتتاح جشنواره لباس با عزم طراحان بومی ۹۰ درصد درآمد مد و لباس کرمانشاه در جیب دیگران

به گزارش باختر به نقل از ایرنا، سومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی فجر استان کرمانشاه با عرضه حدود صد اثر، روز سه شنبه در مجتمع شهید آوینی مرکز استان افتتاح شد و تا روز ۲۶ بهمن پذیرای علاقه مندان بود.این جشنواره با حمایت بنیاد ملی مد و لباس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هشتاد و یکم در بخش های پیشین این رشته کنکاش ها در شروع مطالب هر بخش جهت درجریان قرارگرفتن خواننده از تذکار ماوقع های قبلی ، مواردی کم و بیش منطبق برهرآنچه گفته شده است آورده شد و از این روی متذکر به این مورد شده که از یادداشت های مرحوم فرج اله خان معتمدی می ... ادامه مطلب »

میرزا تقی خان رهبر بنیانگذار ورزش نوین در مدارس کرمانشاه

تهیه و تنظیم : نادر تقی زاده یکی از زحمت کشان تعلیم ورزش های نوین در کرمانشاه که فی الواقع باید اورا جزء بنیانگذاران اولیه این جریان دانست شادروان میرزا تقی خان رهبر است. تقی رهبر فرزند غلامحسین در فروردین ماه سال ۱۲۶۷ خورشیدی در تهران متولد شد پس از اتمام تحصیلات آن زمان وارد خدمت معارف گردید پس از ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هفتادو نهم در نوبت قبلی مباحثی پیرامون زمینه های دستگیری و دستگیری محمدحسین خان اعظم الدوله زنگنه و فرزند ارشدش علی خان سردار اجلال ، امیرکل بعدی که در غیاب جدش مرحوم ظهیرالملک زنگنه امیرتومان رییس فوج زنگنه ، سرپرستی فوج را برعهده داشت در قلعه ی روستای سلیمانیه ی درود فرامان ملکی مرحوم ظهیرالملک توسط ... ادامه مطلب »

طی مراسمی ؛ آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه برگزار شد

پنجمین جشنواره فیلم فجر در استان کرمانشاه آغاز به کار کرد. به گزارش باختر و به نقل از مهر،روز جمعه ۱۳ بهمن مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه با حضور عوامل فیلم «سرو زیر آب» و جمعی از مردم در سالن سینما آزادی کرمانشاه برگزار شد. در این مراسم آقایان محمد علی آهنگر، عباس بلوندی، سید حامد حسینی ... ادامه مطلب »

منوی پیشنهادی برای جشنواره فجر فیلم چه ببینیم؟

از فردا نمایش فیلم های جشنواره سی و ششم فجر شروع می شود. اگر به شکل سری بلیت خریده اید که همه را می بینید اما اگر قصد دارید با مراجعه به گیشه، فیلم مورد نظر را انتخاب کنید، این گزارش می تواند کمک تان کند. به وقت شام / ابراهیم حاتمی کیا هر آن چه ابراهیم حاتمی کیا می ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هفتادو هشتم در نوبت قبلی از زمینه های برخورد تعیین شده ی رضاقلیخان نظام السطنه مافی حاکم منصوب و مورد تأیید و حمایت دولت مرکزی که مقرر شده بود هر اقتداری غیر از اقتدار حاکمیت جدیدی که با نام مشروطه و اما با داربست فکری و اندیشگی رجال استبدادی پیشین درهر گوشه ای از کشور درهم ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  هفتادو هفتم در نوبت قبلی گفتیم رضاقلیخان نظام السطنه مافی در وضعیت آمادگی و تهاجمی خود با اخذ تعلیمات لازم از سران حکومت مرکزی و با تأمین نیروی جنگی و نظامی کارآمد ، مهیّای برداشتن خیز همراه با توفیق حکومت به سران و سرداران عشایری و گوشمالی به کسانی بود که به هر طریق به دستورات ... ادامه مطلب »