سه شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبرها

رویداد فرهنگی

«رشید یاسمی» در جشنواره بیستون

6

سالها متولیان امور فرهنگی مان از همایش بزرگداشت شاعر و نویسنده پرآوازه کرمانشاهی سخن می گویند که این مهم تا امروز محقق نگردیده و پس از بحث و تبادل نظر، بدون نتیجه این امر به فراموشی سپرده می شود. این بار حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا جعفری مدیرکل ارشاد خبر از برپایی جشنواره بیستون می دهد که همزمان نیز بزرگداشت ... ادامه مطلب »

عضو هیئت مدیره و روابط عمومی خانه کرمانشاه:وعده همه ما چهارم و پنجم شهریور ماه برج میلاد – در شب کرمانشاه

2

انجمن کرمانشاهیان مقیم تهران حدود بیست سال در تهران فعالیت های خود را در زمینه امور فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و هنری و سرمایه گذاری آغاز نموده است. به گزارش خبرنگار روزنامه باختر سید عباس کشمیری پیشکسوت مطبوعات و عضو هیات مدیره روابط عمومی این خانه که از بدو تاسیس آن با این انجمن همکاری داشته می گوید: خانه کرمانشاه امروز ... ادامه مطلب »

قرب الی الله باید تنها هدف اصلی هر انسان باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در نشست درس اخلاق گفت: قرب الی الله باید تنها هدف اصلی هر انسانی باشد و دیگر اهداف او نیز برای رسیدن به این مقصود باشد. حضرت آیت الله «مصطفی علما» در جمع فرماندهان و مدیران سپاه پاسداران قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور اظهار داشت: در روایتی امام ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  سیزدهم دربخش پیشین گفتیم با صدور فرمان برقراری مشروطیت ، یعنی و در واقع پاسخ و موافقت مظفرالدینشاه به درخواست های پنج گانه مردم ، مهاجرین و پناهندگان در باغ و ساختمان سفارت انگلیس در تهران ، علیرغم مخالفت عین الدوله صدراعظم مستبد مظفرالدینشاه و نوه ی عباس میرزای نایب السلطنه و الصاق فرمان به در ... ادامه مطلب »

آرمان نامه « عشق و خرد و صلح» در رمان هشت شهر عشق اثر «کتایون شیدایی» در آئینه اسطوره های نامیرای ایران زمین!

   ح- مولایی فر    بخش چهارم خانم شیدایی در رمان هشت شهر عشق با الهام از بن مایه ی اسطوره ها که عموما در روایت گوناگون آن نامیرا هستند. با سفر رویایی قهرمان قصه (در اینجا نیلوفر) به دوران پادشاهی جمشید، از تونل زمان می گذرد. نکته ی حائز اهمیت اینکه به منظور پیش بردن رویدادهایی که در این ... ادامه مطلب »

برگزاری مراسم باشکوه بصیرت افزایی با موضوع سبک زندگی اسلامی و قرآنی با محوریت تحکیم خانواده

در راستای اجرای برنامه ( دیدار با اساتید اخلاق) و به منظور ترویج و توسعه فرهنگ دین باوری و استحکام پایه های اعتقادی و رشد و تعالی فرهنگی کارکنان ناجا و خانواده آنان، مراسم باشکوه و معنوی با عنوان بصیرت افزایی (دینی) کارکنان ولایتمدار انتظامی استان کرمانشاه از سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی با آموزه های قرآنی و با ... ادامه مطلب »

تازه ترین کتاب ارزشمند استاد دکتر میرجلال الدین کزازی / کرمانشاه ، شهر شگرفِ ماه

شهر سنگ و فرهنگ کرمانشاه شهر سنگ و فرهنگ ، فرهنگ جاودان برنگاشته بر سنگ . شهر رنگ ، رنگ هایی گونه گون ، دل انگیز ،‌چشم نواز ،جان آویز:سروانه سبز، در بهاران ؛ پیرگونه سپید ، در زمستان ؛زرینه زرد ، در پاییز ؛ نیز رنگ در رنگ ،‌ در تابستان : به زرینگی ، زرد ؛ به پیرگونی ... ادامه مطلب »

همایش نکوداشت « استاد علی اشرف جلیلی» به بهانه ی آغاز نودوسه سالگی از چرخه ی زندگی زیر آبشار عاطفه ها جان تازه ای گرفت!

ح- مولایی فر بخش سوم سخنرانی دکتر عبدالرضا رادفر: به نام خدایی که توفیق از اوست دل زنده را نوعی تحقیق از اوست و با سلامی برخاسته از سویدای دل محضر شما ارجمندان و گرامیان. آقای جلیلی عزیز هزار نکته دراین کاروان دلداریست که یکی از نکته هایش را عرض کنم. من وقتی در جمع شریف عزیز و فرهیخته قرار ... ادامه مطلب »

تاریخ تحولات سیاسی کرمانشاهان از مشروطیت تا جنگ جهانی اول

نوشته اردشیر کشاورز بخش  دوازدهم درنوبت پیشین موضوع پناهنده شدن اقشاری از مردم تهران در باغ سفارت انگلیس در قلهک بررسی و پیکاوی ریشه های موضوع را از آثار تاریخی دست اول مشروطه چون تاریخ مشروطه ایران (سید احمد کسروی ) ، تاریخ انقلاب مشروطیت ایران‌( دکتر مهدی ملک زاده ) پی گرفتیم که آیا پناهنده شدن مردم به ساختمان ... ادامه مطلب »

آرمان نامه « عشق و خرد و صلح» در رمان هشت شهر عشق اثر «کتایون شیدایی» در آئینه اسطوره های نامیرای ایران زمین!

   ح- مولایی فر    بخش سوم نیلوفر قهرمان رمان هشت شهر عشق برای تعبیر خوابی که دیده است « یعنی رفتن به غار قلعه ی سبز و نوشیدن آب از جام..» با استفاده از اینترنت و جستجو در گوگل، می فهمد « رفتن به غار یعنی غرق شدن درمشکلات و به سختی افتادن و نوشیدن آب از جام یعنی ... ادامه مطلب »