چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

حرف های خواندنی نماینده مردم اسلام آباد غرب /هر دولتی که می آید برای وزارتخانه یک تصمیم می گیرد احمدی نژاد ادغام می کند، دولت روحانی تفکیک!

image_print

7

حشمت ا… فلاحت پیشه را امروز باید نماینده ای دانست که به خاطر تجربه، درایت و تلاش حرف هایش به دل می نشیند و راهکارهایش اصولی و منطقی است.
افکار و ایده های بین المللی اش خواهان بسیار دارد و روزنامه های بیشماری مشتاق به چاپ راهکارهایش هستند.
این نماینده حرف های جالبی درباره ادغام وزارتخانه و تفکیک آنها دارد و می گوید: (با اکراه موافق تفکیک وزارتخانه ها هستم) و دلیل آورد که تبعات مثبت از تبعات منفی آن بیشتر است.
این سخنان را بخوانید

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه ادغام وزارتخانه‌ها در گذشته کاری غیرکارشناسی بود، گفت: قطعا نتایج مثبت تفکیک وزارتخانه‌ها از نتایج منفی آن بیشتر است.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در کشور ما همواره بین سیاست‌گذاری و راهبردنویسی یک تلاقی وجود دارد، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات امروز ما ناشی از همین تلاقی است.
وی افزود: اینکه ما چه تعداد و چه وزارتخانه‌هایی داشته باشیم مصوبه قانونی و یک راهبرد است، اما اینکه هرکدام از وزارتخانه‌ها چه کاری و چگونه کار انجام دهند یک سیاست‌گذاری است.
نماینده اسلام‌آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در کشور ما شأن راهبرد و تنوع و کمیت وزارتخانه‌ها در حد سیاست‌گذاری پایین آمده است، یادآوری کرد: همین امر باعث می‌شود هر دولتی که روی کار می‌آید یک تصمیم برای وزارتخانه‌ها بگیرد.
فلاحت‌پیشه ادامه داد: نتیجه این امر ادغام وزارتخانه‌های صنعت و معدن و بازرگانی، مسکن و راه و شهرسازی و ورزش و جوانان در دولت آقای «احمدی‌نژاد» بود که این دولت به ادغام عقیده داشت و حالا دولت آقای «روحانی» نظر به تفکیک وزارتخانه‌ها دارد و این به دلیل نبود راهبرد است.
وی خاطرنشان کرد: با اکراه با تفکیک وزارتخانه‌ها موافقم، زیرا متاسفانه در دوران چهار سال گذشته در این سه بخش که حوزه‌های اساسی هم هستند ضعف داشتیم که تلاقی سیاست‌ها، تراکم برنامه‌ریزی و عدم توازن تخصصی عملکردها از جمله دلایل این ضعف مطرح می‌شود و هم اکنون دولت درخواست تفکیک این وزارتخانه‌ها را داده است.
به گفته این نماینده مجلس، در صورتی که با این تفکیک موافقت نشود می‌تواند دلیلی برای انجام نشدن امور این سه وزارتخانه در آینده باشد.
فلاحت پیشه از ضعف‌های بخش‌های مختلف این سه وزارتخانه در این مدت هم یاد کرد و گفت: در بخش صنعت با رکود صنعتی و ضعف اشتغال مواجه بودیم و از سوی دیگر در حوزه تجارت با قاچاق شدید کالا، رانت اطلاعات تجاری و … مواجه بودیم که باعث فلج شدن بخش تجارت شد و همین قاچاق کالا سالانه قاتل دو میلیون شغل در ایران است.
وی گفت: در بخش مسکن و شهرسازی نیز از اول مخالف ادغام این دو وزارتخانه بودم، زیرا کارهای تخصصی مسکن و شهرسازی و راه با هم مطابقتی ندارد و امروز شاهد رکود شدید بازار مسکن هستیم و این در حالی است که بخش مسکن یکی از عوامل رونق کسب و کار در کشور است.
نماینده اسلام آباد و دالاهو از مشکلات حوزه راه هم یاد کرد و نرسیدن راه‌آهن به مناطق مرزی و مراکز استان‌ها، عدم ایجاد ظرفیت بزرگراهی در مرزهای بین‌المللی کشور و حتی ضعف در راه‌های روستایی را از جمله این مشکلات دانست.
فلاحت پیشه تاکید کرد: در بخش ورزش و جوانان نیز حوزه جوانان که یک امر عمومی است در شرایطی تحت شعاع ورزش قرار گرفته که جوانان کشور ما با شاخص‌های بحران اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.
وی معتقد است، با وجود این مشکلات اگر تفکیک وزارتخانه‌ها صورت نگیرد پیامدهای منفی که اکنون در سیاست‌گذاری رخ داده ممکن است به راهبردها نیز منتقل شود.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه این ادغام‌ها در گذشته به صورت غیرکارشناسی صورت گرفت، یادآوری کرد: برخی از مشکلات کنونی این بخش‌ها مربوط به همین ادغام غیرکارشناسی است، البته نمی‌توان از مشکلات و ضعف‌هایی که در این چهار سال رخ داده هم صرف نظر کرد.
فلاحت‌پیشه گفت: با همه این اوصاف، تبعات مثبت تفکیک وزراتخانه‌ها از تبعات منفی آن بسیار بیشتر است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>