چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

آغاز بازگشت حجاج کرمانشاهی از ۲۸ شهریور

image_print

7

جانشین مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: بازگشت حجاج کرمانشاهی از سرزمین وحی از روز ۲۸ شهریور ماه آغاز می شود.
اسلام محمودی در گفت و گو با ایسنا ، اظهار کرد: در موسم حج امسال هزار نفر از استان کرمانشاه راهی این سفر معنوی شدند و از آنجایی که سفر حجاج استان به سرزمین وحی در قالب مدینه البعد صورت گرفت، کار بازگشت آنها از روز ۲۸ شهریور آغاز می شود.
وی ادامه داد: بازگشت حجاج استان کرمانشاه و حجاج استان های کردستان و ایلام که از ایستگاه پروازی کرمانشاه انجام می گیرد در طول سه روز (۲۸، ۲۹ و ۳۰ شهریور) انجام خواهد گرفت.
محمودی با بیان اینکه هنوز ایران ایر ساعت دقیق پروازهای بازگشت حجاج استان را به ما اعلام نکرده، گفت: کار بازگشت حجاج استان در قالب پنج پرواز انجام می گیرد.
جانشین مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه همچنین با اشاره به آغاز روند صدور ویزای اربعین گفت: بر اساس اطلاعیه وزارت کشور و سازمان حج و زیارت تنها معبر رسمی صدور ویزای اربعین، ثبت نام در سایت اینترنتی سماح است و زائرین نباید به افراد سودجو و دفاتری که به صورت غیرمجاز اقدام به این کار می کنند، مراجعه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: افراد پس از انجام ثبت نام در سایت سماح، برای تحویل مدارک خود باید به یکی از دفاتر مجاز حج و زیارت در استان مراجعه و مبلغ مورد نیاز را که حدود ۱۹۰ هزار تومان است به صورت اینترنتی واریز کنند.
محمودی تاکید کرد: دفاتر حج و زیارت به هیچ وجه حق دریافتحتی یک ریال به صورت نقدی از زوار اربعین را ندارند.
این مقام مسوول گفت: در حال حاضر ۱۷ دفتر مجاز حج و زیارت در استان کرمانشاه دایر است که ۱۳ مورد آن در شهر کرمانشاه مستقر هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>