آخرین خبرها از «گلیم و گبه» از زبان دادستان کرمانشاه


5

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه به تشریح آخرین وضعیت پرونده موسوم به گلیم و گبه پرداخت.
به گزارش باختر، محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران به موضوع پرونده کلاهبرداری میلیاردی موسوم به گلیم و گبه کرمانشاهان اشاره کرد و افزود: امیدواریم بزودی مقدمات محاکمه متهم این پرونده در دادگاه فراهم شود.
دادستان کرمانشاه تاکید کرد: علنی و یا غیرعلنی بودن دادگاه به تشخیص دادگاه خواهد بود.
صادقی خاطرنشان کرد: مالباختگان توجه کنند ثبت نام در سیستم ثنا برای ابلاغ اوراق قضائی به صورت الکترونیکی با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارائه کارت ملی و شماره تلفن همراه می باشد. این افراد منتظر اطلاعیه دادسرا برای دعوت از مالباختگان به منظور مراجعه تدریجی با زمانبندی مشخص به دادسرا برای ثبت شکایت و تعیین وکیل معاضدتی باشند.
مدعی العموم کرمانشاه خاطرنشان ساخت: متعاقب تشکیل پرونده برای متهم پرونده گلیم و گبه، پرونده های دیگری با موضوع مشابه اما در قواره کوچک تر از حیث تعداد مالباختگان و دامنه اقدامات مجرمانه تشکیل شد و نسبت به متهمان در آن پرونده ها نیز برخورد قضایی مقتضی صورت پذیرفته است. از جمله این پرونده ها مربوط به شخصی است که با وعده پرداخت سودهای غیرمتعارف مبادرت به جذب 200 میلیارد ریال از مردم نموده که در حال حاضر در بازداشت به سر می برد.
وی افزود: مردم به افرادی که وعده سودهایی که تحقق آن در شرایط عادی امکان پذیر نیست، می‌دهند و حتی برای مدت محدودی نیز به قصد جلب اعتماد به تعهداتشان عمل می کنند، اطمینان نکنند. دستگاه های نظارتی مسئول نیز وضعیت فعلی را از این حیث با دقت بیشتری رصد و کنترل نموده و زمینه‌های شکل‌گیری این قبیل رفتارها را از بین ببرند.
دادستان کرمانشاه در ادامه با اشاره به تشکیل چند فقره پرونده درخصوص کودک آزاری طی ماه های اخیر در دادسرای استان، اظهارکرد: اقدامات مجرمانه موصوف تنها در بستر ابتلای والدین کودکان بزه دیده به اعتیاد شکل گرفته است. مسئولیت ناپذیری، بی تفاوتی عاطفی، گسست علقه ها و پیوندهای خویشاوندی از عوارض این بلای خانمان سوز است.
وی تاکید کرد: شهروندان کرمانشاهی (بدون تجسس در زندگی همسایه ها) رفتارهای غیرمتعارف مستمر با کودکان را در صورت مشاهده یا وقوف یافتن بدان از طریق تلفن به مراکز اورژانس اجتماعی گزارش کنند.
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه همچنین به تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به برخی دیگر از
پرونده های قضایی جاری در دادسرای استان پرداخت و افزود: در اوایل اسفند سال گذشته وقوع یک نزاع گروهی در کوچه کفش کرمانشاه و قمه کشی نزاع کنندگان، بازتاب
گسترده ای در فضای مجازی داشت و فضایی ناامن را از شهر کرمانشاه ترسیم نمود. در این راستا دستگاه قضایی پس از این حادثه پرونده ای برای این هنجارشکنان تشکیل داد و درپی ارسال کیفر خواست دادسرا در دادگاه بدوی، متهمین این حادثه به حداکثر مجازات قانونی محکومیت یافته اند، لیکن رای صادره هنوز قطعیت نیافته است.
وی همچنین از شناسایی و دستگیری ماموری قلابی در کرمانشاه خبر داد که با غصب عنوان مامور، در پارک غربی و پارک کوهستان از جوانان باج خواهی می کرد.
صادقی از افرادی که در این خصوص شکایتی دارند و یا با این شگرد، بزه دیده واقع شده اند، خواست برای طرح شکایت و شناسایی متهم به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه واقع در کوچه ثبت مراجعه کنند.
به گفته این مقام دستگاه قضایی استان کرمانشاه، اخیرا باندی در کرمانشاه شناسایی شده که اعضای آن با استفاده از لیبل های شناخته شده مشروبات الکلی و دستگاه پلمب با مایعات دست ساز، اقدام به پر کردن بطری هایی با عنوان مشروب و توزیع آن می کردند که در حال حاضر آنالیز ترکیبات مایع برای بررسی کارشناسی در دست اقدام است.
وی افزود: گروه دیگری نیز که از برند یکی از شرکت های معروف تولید نوشابه برای عرضه مشروبات الکلی سوء استفاده می کردند، شناسایی شده اند.