سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

اصلاح فرهنگ ترافیک نیازمند اصلاح زیرساخت های ترافیکی

image_print

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان گفت: اصلاح فرهنگ ترافیک مستلزم اصلاح زیرساخت های ترافیکی است.

سرهنگ «فضل الله شیری» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس در این مورد گفت: مهار ترافیک کرمانشاه در گرو چهار راهکار اساسی شامل آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک، ایجاد مدیریت یکپارچه شهری و یکپارچگی مدیریت ترافیک، توسعه کیفی و کمّی حمل و نقل شهری، جذابیت وسایل نقلیه عمومی و نیز اولویت بندی پروژه های شهری با نگاه انسان محور است.
وی تأکید کرد: در بررسی ترافیک، ابتدا باید پیش‌فرض پیچیدگی آن به عنوان مسأله ای که حل آن
غیر ممکن است کنار گذاشته و نگاهی همه ‌جانبه به آن داشته باشیم، چرا که ترافیک مسأله ای چند بُعدی است و شاید اولین دلیلی که حل این مسأله را ناممکن می نمایاند، نگاه تک بُعدی به آن است.
این مقام انتظامی با تشبیه شهر به موجود زنده ای که دائماً در حال حرکت، فعالیت و رشد است، تأکید کرد: در عین حال مدیریت شهری ناچار است حین زیست، تنفس و حیات این موجود زنده، به بازسازی و مرمت آن بپردازد و به صورت شبانه روزی از آن مراقبت نماید.
سرهنگ شیری عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی مشکل ترافیک کرمانشاه، مسائل فرهنگی است که ریشه در نوع نگرش شهروندان به موضوع حمل و نقل شهری، استفاده از وسایل نقلیه موتوری و نحوه برخورد آن ها با قوانین و مقررات دارد که لازم است اصلاح شود.
وی ادامه داد: یکی از رویکردهای اساسی مدیریت شهری، نگاه فرهنگی به موضوعات حمل و نقلی و ایجاد تحول در فرهنگ ترافیک شهر با توجه به این نکته است که فرهنگ وقتی تغییر می‌کند که زیرساخت‌های این تغییر فراهم باشد و تنها در این صورت، می‌توانیم از مردم انتظار رفتاری مناسب را داشته باشیم.
این مقام انتظامی با بیان این که هدف مدیریت شهری از توجه ویژه به موضوع فرهنگ سازی، تبدیل استان به شهری انسان محور است در پایان تصریح کرد: به منظور بسترسازی رانندگی اصولی، ارتقای فرهنگ شهروندی، افزایش سلامت اجتماعی، رعایت نظم و انضباط، توجه به قانون و گسترش فرهنگ صبر و آرامش، توجه به موضوعات فرهنگی در حوزه ترافیک را در دستور کار قرار داده ایم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>