سه شنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

در راستای حمایت از حقوق عامه صورت گرفت/ورود مدعی العموم به موضوع مطالبات کارگران سازمان آب در کرمانشاه تکذیب بازداشت ۲ کارگر/ واریز بیش از دو میلیارد ریال به حساب پیمانکاران با پیگیری‌های دادستانی

image_print

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: پس از دریافت اخباری مبنی بر تجمع تعدادی از کارگران در مقابل استانداری در جهت مطالبه حق و حقوق خود و بازداشت دو نفر از آن‌ها توسط نیروی انتظامی، موضوع جهت رسیدگی و پیگیری در دستور کار قرار گرفت.
محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در واکنش به تجمع چند روز قبل تعدادی از کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه در مقابل استانداری در جهت طلب معوقات خود گفت: حمایت و صیانت از حقوق عمومی و پیگیری مطالبات مردم از جمله وظایفی است که بر دوش دستگاه قضایی گذاشته است.
وی گفت: پس از دریافت اخباری مبنی بر تجمع تعدادی از کارگران در مقابل استانداری در جهت مطالبه حق و حقوق خود و بازداشت دو نفر از آن‌ها توسط نیروی انتظامی، موضوع جهت رسیدگی و پیگیری در دستور کار قرار گرفت.
این مقام قضایی اظهار کرد: در خصوص این موضوع از نیروی انتظامی و سازمان آب استان استعلام گرفته شد.
صادقی ادامه داد: بر اساس تحقیقات و بررسی‌ها مشخص شد علت تجمع نیز عدم پرداخت حقوق و مزایا و نیز پایین بودن حقوق و تهدید به اخراج بوده است.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: با پیگیری که از سوی نیروی انتظامی شد این مرجع اعلام کرد که هیچگونه بازداشتی در این تجمعات انجام نگرفته است.
وی بیان کرد: افراد تجمع کننده از کارگران پیمانکار طرف قرارداد با سازمان آب استان بودند که به علت پرداخت نشدن حقوق و شایعه اخراج در جلوی استانداری تجمع کرده بودند.
صادقی در پایان گفت: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام شد، مبلغ دو میلیارد و ششصد میلیون ریال از طرف سازمان آب و فاضلاب استان به حساب پیمانکاران در جهت پرداخت حق و حقوق این کارگران واریز شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>