جمعه , ۴ اسفند ۱۳۹۶
آخرین خبرها

استاندار : مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه با توان مضاعف پیگیری شود

image_print

4

استاندار کرمانشاه گفت: مصوبات سفر مقام معظم رهبری که به نوعی عملیاتی نشده باید با توان مضاعف پیگیری و تعیین تکلیف شود.
به گزارش باختر، هوشنگ بازوند روز پنج شنبه در شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، ۸۵ درصد بودجه کشوری را ملی عنوان کرد و اظهارداشت: فقط ۱۵ درصد د آن استانی است که در این موردیکسری الزامات وجودداردکه دست مانیست و در مجلس تصویب می شود.
وی افزود: حدود ۸ تا ۹ درصد بودجه کشور در استان ها و در جلسات شورای برنامه ریزی تعیین تکلیف می شود که این امر یکی از ایراد اصلی نظام برنامه و بودجه کشور است.
استاندار کرمانشاه بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۹۷ را مغایر با شعار تمرکز زدایی دانست و عنوان کرد: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بودجه ها در نظام برنامه ریزی به صورت چانه زنی به دست می آید و ما باید بتوانیم از این طریق آن را جذب کنیم که البته این روش نیز یک نقص محسوب می شود.
بازوند خاطر نشان کرد: بحث بودجه را باید به عنوان یک مطالبهجدی پیگیری کنیم و در این راه باید مشکلات را برطرف کنیم و کار را به دیگران واگذار نکنیم.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: در اولویت قرار گرفتن استان های محروم، با نرخ بالای بیکاری و مرزی باید مد نظر قرار دهیم و از آن به عنوان یک حفره خوب برای دست یافتن به یک مطالبه گریاستفاده کنیم.
وی ادامه داد: نمایندگان استان باید تلاش خود را در این زمینه بکار بگیرند و مدیران استان با پیگیری های لازم جذب حداکثری بودجه را بدست آورند که این امر در ارزیابی مدیر موفق مد نظر خواهد گرفت.
بازوند گفت: تمام هنر ما این است که بتوانیم سهم استان را در لایحهدولت افزایش دهیم و بودجه لازم را قبل از ورود به مجلس کسب کنیم.
وی تصریح کرد: افزایش ردیف ملی برای استان و اخذ بودجه برای استان از مهم ترین کارها است که باید در این راستا اهتمام ویژه داشته باشیم.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: یکسری پروژه های ملی به نام استان است که باید با هنرمندی بتوانیم این را افزایش دهیم و مدیرانی که پروژه های ملی زیادی دارند با انجام مکاتبات اعتبارات خود را در این زمینه افزایش دهند.
وی خاطرنشان کرد: تقویت نظام درآمد هزینه کار درستی است و الان که درآمد ما کم است و نباید این امر مشکلی را برای ما به وجود آورد.
بازوند همچنین به مصوبات سفر رهبری به استان اشاره کرد و گفت:
مصوبات سفر مقام معظم رهبری که به نوعی عملیاتی نشدهباید با توان مضاعف پیگیری و تعیین تکلیف شود.
وی افزود: همچنین وعده هایی که در سفر رئیس جمهور به مردمداده شد باید عملیاتی شود چرا که مردم انتظار دارند و اگر محقق نشود سبب بی اعتمادی و یاس مردم خواهد شد.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: بودجه سال ۹۷ به نوعی چراغ هایروشنی است که برای سال آینده در مسیر خود قرار دهیم و اگر نتوانیم آن را تصویب کنیم استان با مشکل مواجه خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد: فرمانداران استان هم در خصوص پروژه های ملی باید پیگیر و در این راستا از استانداری و مدیران مطالبه گر باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>