سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مدیرامور آب شهرستان کرمانشاه خبر داد: پلمب ۶۲ حلقه چاه غیرمجاز در «شهرک صنعتی کرمانشاه»

image_print

مدیرامور منابع آب شهرستان کرمانشاه از پلمب حدود ۶۲ حلقه چاه در شهرک صنعتی کرمانشاه خبر داد و گفت: با بستن این چاه‌های غیرمجاز از هدررفت بیش از ۴۰۰ هزار مترمکعب آب در سال جلوگیری شد.
به گزارش باختر، مرتضی حسن‌آبادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شناسایی ۸۵ حلقه چاه غیرمجاز در شهرک صنعتی کرمانشاه(جاده سنندج) اظهار کرد: از این تعداد ۱۰ چاه در سال‌های قبل مسدود شد و امسال نیز ۵۲ حلقه چاه را پلمب کردیم. وی با بیان اینکه این ۵۲ حلقه چاه داخل واحدهای صنعتی قرار داشت و پر کردن آنها هزینه‌بر بود، یادآوری کرد: بهترین راه برای برخورد با این چاه‌ها پلمب آنها بود. مدیر امور منابع آب شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه هر یک از این چاه‌ها برای مصارف صنعتی حداقل نیم لیتر در ثانیه برداشت آب داشتند، خاطرنشان کرد: با انسداد این چاه‌ها از هدر رفت حدود ۴۰۰ هزار مترمکعب آب در سال جلوگیری شد. حسن‌آبادی افزود: ۲۳ چاه دیگر داخل واحدهای صنعتی غیرفعال قرار دارند که هیچ تجهیزاتی هم روی این چاه‌ها وجود ندارد و برداشت آب از آنها انجام نمی‌شود.
وی تاکید کرد: برای شهرک صنعتی کرمانشاه دو حلقه چاه مجاز در حجم بالا در نظر گرفته شده که نیاز آبی صنایع را تامین می‌کند و دیگر نیازی به حفر چاه‌های دیگر نیست.
مدیر امور منابع آب شهرستان کرمانشاه در خصوص چاه‌های غیرمجاز سه شهرک صنعتی دیگر شامل بیستون، فرامان و زاگرس نیز تصریح کرد: تعداد چاه‌های غیرمجاز این شهرک‌ها به پنج حلقه هم نمی‌رسد که البته شناسایی این چاه‌ها انجام شده و برخورد با آنها در دستور کار است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>