سرمقاله / «ازگله» یعنی وحدت


photo_2017-11-01_06-25-38

هادی نوروزی – سردبیر

اين روزها كه در ايام هفته وحدت و در آستانه ميلاد نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) هستيم به وضوح
مي بينيم كه چگونه وحدت را ملت ايران در بحران زلزله 7.3 ريشتري «ازگله» به نمايش گذاشتند. اين زلزله كه در يك شهر اهل سنت نشين استان كرمانشاه به وقوع پيوست و دامنه لرزه و در نتيجه آن صدمات و آسيب هاي خود را متوجه شيعيان و حتي پيروان اهل حق ساكن در منطقه كرد. بيش از هرچيز بيانگر اتحاد و همبستگي همه اقوام و مذاهب ايراني بود. وقتي ملت ايران متوجه اين زلزله 7.3 ريشتري شدند هيچ كس از خود نپرسيد كه اهالي مناطق زلزله زده شيعه هستند يا سني و يا اهل حق و هيچ كس هم نپرسيد كه اين زلزله زدگان فارس هستند، يا كرد و يا هر قوميت ديگري. همه يكصدا و يكدل و هرآنچه را كه داشتند در طبق اخلاص گذاشته و تقديم
زلزله زدگان دشت ذهاب كردند و در اين بين وقتي نگاهي به تصاوير منتشر شده از كمك هاي مردم به اين زلزله زدگان مي كرديم فقط وحدت و همبستگي بود كه خود را نشان مي داد.
وحدتي برخواسته از بطن دل مردم بدون هيچ گونه شعار و پوستر و تزوير و ريايي… و چه باشكوه بود نمازگزاردن دو هموطن اهل سنت
زلزله زده در كنار ديگر هموطن شيعه خود در ميان آوار زلزله و تبلور عيني وحدت ايراني مسلمان را به وضوح هرچه تمام تر مي توان در ازگله، اين كانون زلزله 7.3 ريشتري استان كرمانشاه ديد كه روزهای اخیر به محل اجتماع و گردهمايي ائمه جمعه و جماعات شيعه و اهل سنت استان كرمانشاه با حضور آيت الله علما نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه و مهندس بازوند استاندار كرمانشاه تبديل شد.