چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

رئیس اتحادیه خواروبارفروشان کرمانشاه: «هایپرمارکت‌ها» بلای جان خوارو بارفروشی‌ها شده‌اند

image_print

57568201

رئیس اتحادیه خواربارفروشان کرمانشاه از وجود حدود ۱۷۰۰ واحد صنفی خواربارفروشی مازاد در کرمانشاه خبر داد و گفت: هایپرمارکت‌های بزرگ باعث تعطیلی ماهانه حدود ۲۰ خواربارفروشی در کرمانشاه می‌شوند.
به گزارش باختر ، حسن موسوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طی چند سال اخیر شاهد گسترش فروشگاه‌های بزرگ و هایپرمارکت‌ها در شهر کرمانشاه هستیم که خطری جدی برای واحدهای صنفی کوچک و خواربارفروشی‌های کرمانشاه هستند.
وی با بیان اینکه برخی از این واحدهای بزرگ حتی مجوز هم ندارند، یادآوری کرد: اخیرا هایپرمارکتی در یکی از خیابان‌های شهر با هزینه حدود پنج میلیارد تومان باز شده که مجوز ندارد و البته ظاهرا دستور پلمب آن را داده‌اند.
رئیس اتحادیه خواربارفروشان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیگر هم هستند که مجوز خود را از تهران دریافت کرده‌اند و واقعا نمی‌دانیم چطور اجناس خود را اینقدر ارزان می‌فروشند.
موسوی معتقد است، توسعه این فروشگاه‌ها باعث شده ماهانه در ازای چهار تا پنج مورد درخواست صدور مجوز خواربارفروشی حدود ۲۵ مورد درخواست لغو پروانه داشته باشیم.
وی مشکل دیگری واحدهای خواربارفروشی را مازاد واحدهای صنفی دانست و تاکید کرد: اکنون حدود ۲۷۰۰ واحد خواربارفروشی در کرمانشاه داریم که اگر تعداد واحدهای بدون مجوز را نیز حساب کنیم به سه هزار واحد می‌رسد.
رئیس اتحادیه خواربارفروشان کرمانشاه تعداد واحدهای مورد نیاز برای شهر کرمانشاه بر اساس جمعیت و شرایط را حدود هزار واحد اعلام کرد و گفت: اکنون بیش از ۱۷۰۰ مورد خواربارفروشی مازاد داریم.
موسوی بیکاری را عامل اصلی وجود این تعداد واحد مازاد اعلام کرد و ادامه داد: هر کس مغازه‌ای دارد و پول دارد یک واحد خواربارفروشی برای فرزند تحصیل کرده بیکار خود باز کرده که
گاهی مجبور است بعد از مدتی هم مغازه را جمع کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز وارد هرکوچه که می‌شوی چند واحد خواربارفروشی می‌بینی که اکثر آنها هم کاسبی ندارند.
به گفته این مسئول، بسیاری از مشکلات هم مربوط به خواربارفروشی‌های قدیمی است که در محلات قدیمی شهر در گذشته با فروش قند و شکر کوپنی کاسبی می‌کردند و امروز درآمدی ندارند.
موسوی تنها راه بهبود وضعیت خواربارفروشان را مقابله با واحدهای بزرگ غیرمجاز می‌داند که بسیاری از آنها حتی تداخل صنفی هم ایجاد کرده‌اند و انواع کالاها را می‌فروشند.
وی گفت: واحدهای خرد هم اگر توانایی داشته باشند به سمت هایپرمارکت شدن می‌روند و اگر توانایی نداشته باشند ورشکست خواهند شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>