چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

امام جمعه کرمانشاه : ملت ایران در زلزله اخیر وحدت خود را به نمایش گذاشت

image_print

2

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: پس از زلزله ۲۱ آبان در استان کرمانشاه، ملت ایران وحدت و همدلی خود را به نمایش گذاشت.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، آیت الله ‹مصطفی علما› در همایش ائمه جمعه استان کرمانشاه که به مناسبت هفته وحدت در شهر زلزله زده ازگله برگزار شد، افزود: مردم ایران پس از این زلزله وحدت واقعی و عملی را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که خود آنها بهتر می توانند وحدت مسلمین را نشان دهند. وی اظهار کرد: اگر این وحدت در بین همه کشورهای اسلامی وجود داشته باشد امت رسول الله (ص) امروز بزرگترین قدرت جهان بود چرا که عمده ثروت های جهان در اختیار مسلمانان است اما متاسفانه می بینیم که به دلیل خیانت های امثال آل سعود امروز جهان اسلام در بن بست قرار دارد. وی گفت: امام خمینی (ره) از همان سال ۴۲ بر وحدت مسلمین تاکید داشتند و می فرمودند که تنها حاکمیت اسلام است که می تواند قدرت واقعی برای مسلمانان به ارمغان بیاورد و نه نوکری استکبار جهانی.
امام جمعه پاوه نیز اظهار داشت: اگر کسی بگوید مسئولان، ادارات، سپاه و ارتش و ملت ایران در این زلزله کوتاهی
کرده اند قطعا بی انصاف و یا مریض است.
ماموستا ملا ‹قادر قادری› اظهار داشت: همان روز بعد از زلزله خدمات و امداد رسانی نیروهای دولتی و مردمی به صورت بسیار گسترده ای آغاز شد و تقریبا همه مناطق تحت پوشش قرار گرفتند. وی افزود: در قرن ششم هجری در این منطقه ۲ زلزله پشت سر هم آمد اما تلفات مردم بیگناه بر اثر گرسنگی و بیماری به علت عدم رسیدگی و کمک رسانی بسیار بیشتر از زلزله بود اما امروز تمام ایران از مردم و مسئولان و کارکنان دولتی و نظامی در همان لحظات اولیه به کمک زلزله زدگان شتافتند که این نعمت بزرگ را باید شکر گزار بود.
وی در ادامه اظهار داشت: طبق اصول مدیرت بحران در عصر جدید، مراحل پس از زلزله به سه دسته تقسیم می شود که مرحله اول نجات و رساندن مایحتاج اولیه زلزله زدگان همچون آب و غذا است که با لطف ملت و دولت ایران به سرعت و بسیار چشمگیر این مهم انجام شد. وی گفت: مرحله دوم اسکان موقت زلزله زدگان است که این مرحله نیز با همت خیران و همچنین قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در حال انجام است و مرحله سوم نیز اسکان دائم است که از همه مسئولان و خیران تقاضا می شود که این مرحله را هم هرچه سریعتر آغاز کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>