رییس بیمارستان امام رضا(ع)کرمانشاه: بیمارستان امام رضا(ع) 1000 تخته می‌شود /راه اندازی بخش بیماران بین‌الملل تا سال آینده


7

رییس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه از افزایش تخت های این بیمارستان به هزار تخت و تبدیل شدن اینبیمارستان به مجتمع بیمارستانی در سال آینده خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر علی سروش در نشست خبری روز 27 آذر با اشاره به راه اندازی بیمارستان امام رضا(ع) در سال 1384، گفت: این بیمارستان یک مرکز فوق تخصصی است که دو هزار نفر پرسنل داشته و 200 پزشک متخصص و فوق تخصص و نیز 600 پرستار در این مرکز فعالیت دارند.
وی با اشاره به وجود 30 بخش بالینی، بستری، آزمایشگاهی و تصویربرداری در این بیمارستان، گفت: هم اکنون 800 تخت فعال در بیمارستان مستقر است و از سال آینده تعداد تخت‌های بیمارستان به هزار تخت افزایش می یابد.
وی افزود: از سال آینده بیمارستان امام رضا(ع) به مجتمع بزرگ بیمارستانی امام رضا (ع) تبدیل می‌شود و چند مرکز درمانی و بیمارستان ذیل این مجتمع فعالیت خواهند کرد.
سروش تصریح کرد: هم اکنون بیمارستان سوختگی50 تخته در حال ساخت است که سال آینده راه اندازی می‌شود.
رییس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه افزود: همچنین مرکز جامع بیماران سرطانی در مجموعه بیمارستان
در حال راه اندازی است که نهایتا در سه ماهه ابتدایی سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: این مرکز 120 تخت خوابه بوده و در آن دو دستگاه رادیوتراپی جدید برای بیماران سرطانی نصب می شود.
سروش خاطرنشان کرد: مرکز سل مقاوم به درمان نیز در محوطه بیمارستان ساخته و تکمیل شده و با تجهیز آن، در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
سروش از راه‌اندازی مرکز مدیریت «سکته حاد مغزی» در این بیمارستان خبرداد و اظهار کرد: هم اکنون ساخت این مرکز در حال اجراست و تجهیزات آن خریداری شده است.
وی افزود: با راه‌اندازی این مرکز چنانچه فردی دچار سکته حاد مغزی شده و در سه ساعت اول به بیمارستان ارجاع شود، می‌توان با تزریق و تجویز برخی داروها و انجام آنژیوگرافی جان بیمار را نجات داد.
سروش از تکمیل بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان نیز خبر داد و اظهار کرد: تلاش ما این است به حدی برسیم که هیچ بیماری جهت تشخیص و درمان مجبور به رفتن به سایر استان‌ها نشود.
رییس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه در ادامه از راه‌اندازی بخش بین‌المللی در این بیمارستان خبر داد و اظهار کرد: بخش IPD (بخش بیماران بین الملل)
هم اکنون در حال ساخت است که نهایتا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: در این بخش سوییت‌های ویژه بیماران خارجی با پرسنل ویژه در نظر گرفته شده است.
سروش خاطرنشان کرد: هم اکنون بیماران خارجی
در بخش مربوطه در بیمارستان بستری می‌شوند، اما
با راه اندازی بخش بین‌الملل همه بیماران خارجی در آن بخش بستری می‌شوند.