سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸
آخرین خبرها

به منظور رسمی شدن مرز سومار؛ رئیس اداره امور مرزهای رسمی وزارت کشور به استان کرمانشاه سفر کرد

image_print

به منظور رسمی شدن مرز سومار، رئیس اداره امور مرزهای رسمی وزارت کشور به استان کرمانشاه سفر کرد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، حجت آقابابایی به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده برای رسمی شدن مرز سومار به گیلانغرب استان کرمانشاه سفر کرد.
رئیس اداره امور مرزهای رسمی وزارت کشور در نشستی با مسئولان عراقی آخرین وضعیت آمادگی مرز سومار را برای رسمی شدن مورد بررسی قرار داد.
وی در این نشست با اشاره به اینکه بازارچه سومار رونق خوبی دارد و درکشور موفق بوده است، گفت: در تصمیم گیری برای رسمی شدن مرزسومار باید به گونه‌ای عمل شود که در ابتدا مردم گیلانغرب بهره ببرند و باعث افزایش درآمد مردم منطقه شود.
آقابابایی موقعیت بازارچه و مرز سومار را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای منطقه و خصوصا شهرستان گیلانغرب باید هدف اصلی در توسعه مرز سومار باشد.
وی تصریح کرد : نتیجه بازدید و نشست را به وزارت کشور جهت اتخاذ تصمیم نهایی در کارگروه ویژه مرزهای رسمی کشور انعکاس خواهد داد.
دراین نشست حسن علی جاسم التمیمی، مدیر بازارچه مندلی نیز نظرات و پیشنهادات لازم را برای رسمی شدن این مرز ارائه کرد و گفت: دولت عراق زیرساخت‌های لازم را با ایجاد و تجهیز گیت‌های مسافری در مرز سومار فراهم کرده و آماده تردد زوار و مسافر از این مرز است.
وی افزود: برای دولت عراق رسمی شدن مرز سومار به عنوان نزدیکترین مرز به بغداد و عتبات عالیات و از حیث زیارتی، سیاحتی و تجاری بسیار مهم
است.
لازم به ذکر است؛ این بازارچه سال ۹۴ با ۴۷ میلیون دلار صادرات آغاز به کارکرد و در از ابتدای امسال تاکنون ۵۵۷ میلیون دلار صادرات در کارنامه دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>