پنجشنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

فرماندار قصرشیرین:دولت با تمام توان برای بازسازی مناطق زلزله زده پای کار است

image_print

فرماندار قصرشیرین گفت: دولت با تمام توان برای بازسازی مناطق زلزله زده و رسیدگی به امور زلزله زدگان پای کار است.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، فرامرز اکبری در جمع زلزله زدگان روستاهای بخش مرکزی قصرشیرین، با اشاره به خرابی های ناشی از زلزله ویرانگر ۷ و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان افزود:
در یاری رساندن به مردم مناطق زلزله زده همه ملت ایران اسلامی دست به دست هم دادند.
وی با بیان این که هم اکنون بار اصلی برای بازسازی خرابی های ناشی از زلزله بر دوش دولت است، اظهار داشت: به رغم کمبود منابع مالی، دولت تمام توان خود را در یاری رساندن به زلزله زدگان و بازسازی مناطق زلزله زده به کار گرفته است.
وی بیان کرد: رییس جمهوری به همراه تمامی اعضای هیات دولت برای رسیدگی به امور زلزله زدگان از همان ساعت نخست وقوع زلزله، وارد مناطق زلزله زده شدند و تلاش ها برای بازگشت مردم به زندگی و شرایط عادی همچنان ادامه دارد.
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: دولت با استفاده از منابع محدود، در تلاش است تا واحدهای مسکونی مردم را دوباره بسازد که در این راه مردم نیز باید با تلاش، زمان را مدیریت و از این فرصت برای مقاوم سازی منازلشان استفاده کنند.
اکبری، پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده و امهال وام ها به مدت ۲ سال را از جمله تمهیدات دولت در کمک به مردم زلزله زده غرب استان کرمانشاه بیان کرد.
وی گفت: از مجموع پنج هزار و ۴۵۹ واحد مسکونی که کار ارزیابی خسارت آنها انجام شد، چهار هزار و ۹۷۱ واحد مسکونی شهری و روستایی در جریان زلزله اخیر آسیب جدی دیدند و استان تهران به عنوان معین بازسازی قصرشیرین در تلاش است تا مردم بتوانند واحدهای مسکونی خود را از نو بسازند.
وی افزود: از مجموع ۴۳۹ واحد روستایی آسیب دیده روستایی این شهرستان، تاکنون کار آواربرداری ۱۹۰ واحد روستایی انجام شد و بیش از ۹۰ واحد نیز در مرحله پی کنی است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران نیز گفت: کار بازسازی واحدهای تخریبی نوع یک و ۲ به ترتیب اولویت در حال انجام است که برای واحدهای مسکونی روستایی ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد با ۲ سال تنفس و ۵۰ میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت می شود.
نصرا… دهقانی، همچنین از پرداخت هشت تن سیمان رایگان، ۲۰ میلیون ریال کمک معیشت بلاعوض برای خرید وسایل ضروری زندگی، ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه خرید وسایل و ۳۰ میلیون ریال نیز برای اسکان موقت زلزله زدگان روستایی خبر داد.
وی همچنین از تامین ۱۰ کیسه سیمان رایگان به همه واحدهای تعمیری خبرداد و گفت: تسهیلات ۱۲۰ میلیون ریالی با ۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض، ۸۰ میلیون ریال تسهیلات به همراه ۱۵ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۶۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض به ترتیب به واحدهای تعمیری نوع یک تا سه پرداخت می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>