پنجشنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

با کشف میکروب سیاه زخم در خون سرباز فراری؛احتمال استفاده کره‌شمالی از سلاح‌های میکروبی قوت گرفت

image_print

طبق گزارش‌ها، پادتن‌های سیاه‌زخم در خون یک سرباز کره‌شمالی یافت شد و این مساله نگرانی‌های تازه‌ای مبنی بر آمادگی پیونگ‌یانگ برای استفاده احتمالی از سیاه‌زخم در جریان حمله مرگبار علیه آمریکا به وجود آورده است.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، ‌یک مقام اطلاعاتی کره‌جنوبی که خواست نامش فاش نشود، گفت «پادتن‌های سیاه زخم در خون یک سرباز کره‌شمالی که امسال فرار کرد، دیده شده است.»
طبق این گزارش، مشخص نیست که سرباز مذکور مبتلا به سیاه زخم شده و یا در برابر سیاه زخم واکسینه شده بود. با این حال، مقام مذکور تاکید کرد این سرباز پیش از آنکه از کشورش فرار کند، نسبت به سیاه زخم مصون شده بود.
این خبرها در حالی منتشر می‌شود که مقام‌های کره‌جنوبی و کارشناسان تسلیحاتی مستقل هشدار می‌دهند پیونگ‌یانگ ممکن است تسلیحات میکروبی ساخته و آماده استفاده از سیاه زخم باشد. اندرو وبر، معاون سابق وزیر دفاع آمریکا درباره خطرناک‌ بودن چنین تسلیحاتی هشدار داده است.
او گفت: شوروی کلاهک‌هایی مخصوص تسلیحات میکروبی روی موشک‌های دوربرد داشت. اما این کار واقعا ضرورت ندارد. شما می‌توانید مخفیانه در لس‌آنجلس یا میامی یا نیویورک حمله سیاه زخم انجام بدهید و ده‌ها و هزاران و یا صدها هزار تن را بکشید. با این وجود، کره‌شمالی اتهامات مذکور را بی‌پایه و اساس می‌داند و تاکید دارد به وظایفش طبق کنوانسیون تسلیحات میکروبی برای عدم تولید و ذخیره اینگونه تسلیحات پایبند است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>