پنجشنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

پسماندهای بیمارستانی مناطق زلزله‌زده چه می‌شود؟

image_print

به گزارش باختر، غلامحسین کاظمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مدیریت پسماندهای درمانی و پرخطر در مناطق زلزله زده، اظهار کرد: اگرچه متولی اصلی این امر دانشگاه علوم پزشکی است و محیط زیست فقط نقش نظارتی دارد، اما تا کنون موردی از دفن غیربهداشتی پسماندها در این مناطق به ما گزارش نشده است.
وی با بیان اینکه پسماندهای درمانی و بیمارستانی در این مناطق به دو شکل مدیریت می‌شود، ادامه داد: بخشی از این پسماندها به مرکز استان منتقل شده و بی‌خطر شده و سپس مانند سایر پسماندها در مکانی مشخص دفن می‌شود.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه افزود: به علاوه دانشگاه علوم پزشکی دستگاه بی‌خطر ساز پسماندهای درمانی را برای مناطق زلزله زده هم در نظر گرفته و در خود این مناطق نیز پسماندها بی‌خطر شده و سپس مانند زباله‌های عادی دفن می‌شود.
کاظمی با اشاره به در نظر گرفتن چند محل مشخص برای دفن پسماندهای شهری و درمانی بی‌خطر شده در مناطق زلزله زده استان، عنوان کرد: به دلیل حجم بالای زباله‌ها ممکن است موردی از دفن پسماند در نقاط دیگر هم داشته باشیم که ما بارها در این خصوص تذکرات لازم را داده‌ایم.
به گفته این مسئول، مکان‌هایی که در نظر گرفته شده از مناطق مسکونی فاصله دارد تا مشکلی برای سلامت مردم ایجاد نشود، به علاوه اصول مناسب دفن پسماند، ریختن خاک به میزان مناسب روی پسماند دفن شده و … هم رعایت می‌شود.
وی ایجاد سایت مدیریت پسماند در سرپل ذهاب را از جمله مهمترین اولویت‌ها برشمرد و یادآور شد: با راه‌اندازی این سایت تمامی پسماندها به شیوه مناسب بازیافت و به مواد قابل استفاده تبدیل می‌شود.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: پیگیری برای احداث این سایت و بخشی از کارهای مورد نیاز نیز انجام شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>