یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

سرمقاله / با اغتشاش «اشتغال» ایجاد نمی شود

image_print

هادی نوروزی

هادی نوروزی – سردبیر

یکی نیست به این آشوبگران و اغتشاشگران بگوید، آخر کدام اقتصاد با آشوب رونق می گیرد؟! کدام اشتغال با اغتشاش ایجاد می شود و کدام توسعه بر بستر هرج و مرج رشد می یابد؟!
آری همه قبول داریم که کشور ما از نظر اقتصادی در شرایط خوبی نیست، بیکاری بیداد می کند و همین بیکاری امروز به ام الفساد تبدیل شده است، گرانی هم کمرشکن است و از توسعه هم خبری نیست اما آیا همه اینها با اغتشاش، آشوب و تخریب اموال عمومی و دولتی درست می شوند؟! پرواضح و مسلم است که نه.
همواره در سرمقاله های خود تاکید کرده و می کنم که کرمانشاه برای توسعه یافتگی و رسیدن به شرایط مطلوب در هر زمینه ای نیازمند داشتن شهروندانی مطالبه گر است اما تاکید می کنم که منظور از مطالبه گری، اغتشاشگری و آشوبگری نیست.
ملتهب کردن فضای جامعه با ایجاد درگیری و اغتشاش نه تنها کمکی به بهبود شرایط اقتصادی نمی کند، بلکه موجب فرار سرمایه ها و بدتر شدن وضعیت می شود. یقینا بهبود شرایط اقتصادی، ایجاد اشتغال و در نهایت افزایش سطح رفاه عمومی نیازمند بستری آرام و امن است.
طبیعتا وقوع آشوب، اغتشاش و تخریب اموال عمومی و در نهایت ایجاد ناامنی در جامعه اشتغال، توسعه و رفاه عمومی را با
خطر جدی مواجه کرده و دود این شرایط به چشم مردمی می رود که در انتظار گشایش هایی در زندگی هستند و ایجاد تنگناهایی جدید.
اولین مولفه برای رسیدن به توسعه در هر شهر و دیاری امنیت است و از آنجایی که اصلی ترین محور توسعه استان کرمانشاه به اذعان همه کارشناسان، گردشگری و تجارت است و این دو محور به ویژه گردشگری صرفا بر بستر امنیت فراهم می شود لذا نباید به عده ای فریب خورده اجازه دهیم با ایجاد آشوب، اغتشاش و تخریب اموال عمومی نعمت امنیت را از ما بگیرند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>