پنجشنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

بر اساس یک کتاب افشاگرانه جدید؛ ترامپ: در عربستان کودتایی را مهندسی کردیم و مرد خودمان را بر راس امور گذاشتیم

image_print

یک نویسنده آمریکایی در کتاب جدید خود که به تازگی منتشر می‌شود به نقش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در به قدرت رسیدن ولیعهد عربستان اشاره کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از المنار، مایکل وولف، مولف کتاب «آتش و خشم: در کاخ سفید ترامپ» گفت: هنگامی که محمد بن سلمان(پسر و ولیعهد پادشاه عربستان) بر کرسی ولایتعهدی عربستان نشست، ترامپ رجز خوانی می‌کرد و در مورد خود و دامادش می‌گفت «مرد خودمان را در راس امور گذاشتیم». وی در کتاب جنجال برانگیزش نوشته است: ترامپ به دوستانش می‌گفت که وی به همراه جارد کوشنر، دامادش کودتایی را در عربستان مهندسی کردند.
به موجب حکم صادره در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در اقدامی بی‌سابقه با کنار زدن برادرهایش، پسرش محمد را به عنوان ولیعهد انتخاب کرد که وی همزمان پست وزارت دفاع را نیز در دست داشت.
این حکم بعد از سفر ترامپ به ریاض در ماه مه ۲۰۱۷ صادر شد که این اولین سفر وی از زمان تصدی کرسی ریاست جمهوری آمریکا در ابتدای سال ۲۰۱۷ به شمار می‌رفت.
وولف در کتاب خود به مصاحبه‌هایی که با شخصیت‌های نزدیک به ترامپ و در راس آن استیو بنن داشته، استناد کرده است. بنن پیش از خروج غیر منتظره از کاخ سفید در ماه اوت، استراتژیست ارشد ترامپ بود. گزیده‌هایی از کتاب این نویسنده آمریکایی که به بیرون درز کرده واکنش‌هایی را به دنبال داشت که موجب شد رئیس جمهوری آمریکا بنن و کتاب مذکور را مورد حمله قرار دهد. وکیل ترامپ نیز روز پنجشنبه با ارسال پیامی وی را به نقض توافق عدم افشای اطلاعات متهم کرد و خواست از این اقدامات دست بکشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>