یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

فقط ۴.۵ ساعت فرصت دارید!

image_print

دبیر کمیته درمان سکته حاد مغزی بیمارستان
امام رضا(ع) کرمانشاه از امکان درمان بیماران سکته حاد مغزی در صورت مراجعه زودهنگام به این بیمارستان خبر داد.
دکتر پیام ساری اصلانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به امکان درمان سکته حاد مغزی در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه، گفت: چنانچه فرد بیمار در زمان طلایی یعنی ۴.۵ ساعت پس از بروز علائم سکته مغزی به بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کند، به راحتی می‌تواند تحت درمان قرار گیرد.
ساری اصلانی کج شدن صورت و سنگین شدن دست و پا و بروز علائم حاد عصبی و کج شدن و سنگین شدن زبان و اختلال در تکلم را از جمله علائم بروز سکته حاد مغزی عنوان کرد.
وی افزود: در این روش درمانی با تزریق دارویی خاص به بیماران، علائم بروز سکته در فرد از بین می رود و سکته رفع می شود و یا با گذشت سه ماه از بروز سکته روند درمان او به نسبت سایر بیماران سکته مغزی بهتر است. ساری اصلانی با بیان اینکه تزریق این دارو برای هر فردی توصیه نمی‌شود، گفت: افرادی که با علائم سکته مغزی مراجعه می‌کنند از آنها سی تی اسکن گرفته شده و در صورتی که خونریزی نداشته و علائم سکته ناشی از وجود لخته خون در رگ باشد، دارو برای فرد تزریق می‌شود. وی افزود: همچنین در بحث تزریق این دارو سن فرد هم لحاظ شده و معمولا این دارو برای افرادی بالای ۸۰ سال تجویز نمی شود، چون احتمال خونریزی مغزی وجود دارد.
ساری اصلانی تصریح کرد: شرایط دیگری هم برای تزریق این دارو وجود دارد که با لحاظ آنها این دارو برای افراد بیمار تزریق می‌شود.
دبیر کمیته درمان سکته حاد مغزی بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه خاطرنشان کرد: تزریق این دارو در بیماران واجد شرایط نیز در ۳۰ درصد موارد با موفقیت همراه است و در برخی موارد می‌تواند منجر به بروز عوارض شود.
ساری اصلانی تصریح کرد: این بسیار ارزشمند است که با تزریق این دارو بتوانیم یک سوم بیماران سکته حاد مغزی را نجات دهیم.
این مسئول با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته این روش درمانی در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه به کار گرفته می‌شود، گفت: طی این مدت تاکنون ۷۰ تا ۸۰ مورد تزریق موفق داشته‌ایم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>