چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

اجرای طرح برخورد با خودروهای پلاک مخدوش

image_print

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش، ناخوانا و فاقد پلاک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «فضل الله شیری» اظهارداشت: با توجه به افزایش تردد خودروهای دارای پلاک ناخوانا و بی توجهی رانندگان به تمیز کردن پلاک خودروها، طرح تشدید برخورد با خودروهای مذکور به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو در سطح معابر درون شهری اجرا می شود.
وی اعلام کرد: در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۲ هزار و ۵۵۰ خودرو و موتورسیکلت به علت داشتن پلاک های ناخوانا و مخدوش جریمه وتوقیف شده اند.
رئیس پلیس راهور افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل بارش و افزایش احتمال مخدوش شدن پلاک خودروها، این طرح از ۱۸دی ماه با شدت بیشتری اجرا می شود.
سرهنگ شیری خاطرنشان کرد: هر اقدامی که برای ناخوانا کردن پلاک خودرو انجام شود، بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی جرم است و ۶ ماه تا یک سال مجازات حبس دارد.
وی ادامه داد: در مواردی که برای ماموران مشخص شود که ناخوانا بودن پلاک خودرو عمدی نیست، راننده خودرو ۴۰۰ هزار ریال جریمه خواهد شد.
رئیس پلیس راهور استان گفت: در مواردی که پلاک وسیله نقلیه آسیب ببیند، مالکین وسایل نقلیه باید به سرعت برای ثبت در خواست صدور پلاک جدید اقدام کند.
سرهنگ شیری تصریح کرد: تردد با خودروهای فاقد پلاک و یا پلاک های دست نویس بر اساس ماده ۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی ممنوع است و ماموران موظفند تا نصب پلاک از تردد خودرو جلوگیری کنند.
وی در خصوص سرقت و یا مفقودیت پلاک وسیله نقلیه خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۷۲۲ قانون مجازات اسلامی رانندگان موظف هستند به محض اطلاع از سرقت و یا مفقودیت پلاک وسیله نقلیه خود را سریعا به مراکز نیروی انتظامی اطلاع دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>