چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

دمای شبانه ۱۲ شهرستان کرمانشاه زیرصفر می رود تداوم سرما تا پایان هفته

image_print

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود توده هوای سرد به جو منطقه گفت: پیش بینی می شود دمای ۱۲ شهرستان استان به کمتر از صفر درجه برسد.
به گزارش باختر، علی محمد زورآوند در گفتگو با ایرنا، به آخرین وضعیت دمایی نقاط مختلف استان اشاره و اظهار کرد: به جزء قصرشیرین و گیلانغرب، دمای هوا در بقیه نقاط استان به کمتر از صفر درجه خواهد رسید.
وی ادامه داد: سردترین نقاط استان، سنقر و کلیایی و کنگاور با دمای هفت درجه زیر صفر خواهد بود و پس از آن ها اسلام آبادغرب نیز با دمای ۶ درجه زیر صفر شب سردی خواهد داشت.
زورآوند افزود: شهرهای کرمانشاه و دالاهو نیز دمای پنج درجه زیر صفر و روانسر دمای چهار درجه زیر صفر را تجربه می کنند.
معاون هواشناسی کرمانشاه یادآوری کرد: همچنین دمای هوا در شهرهای هرسین، صحنه، جوانرود و پاوه نیز به سه درجه زیر صفر خواهد رسید. علاوه بر دالاهو، دمای شهر ثلاث باباجانی
و سرپل ذهاب نیز به کمتر از صفر درجه می رسد به گونه ای که ساکنان این مناطق به ترتیب دمای ۲ و یک درجه زیر صفر را تجربه خواهند کرد.
زورآوند افزود: همچنین دمای هوای گیلانغرب و قصرشیرین نیز به ترتیب یک و چهار درجه بالای صفر خواهد بود.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از تداوم سرما و همچنین دمای شبانه زیرصفر درجه برای اکثر نقاط استان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: با این حال انتظار می رود از امروز بتدریج به دمای هوا بخصوص در ساعات روز افزوده شود. تا اواسط هفته آینده پدیده قابل ملاحظه ای برای جو استان به جز افزایش ابر و وزش ملایم باد پیش بینی نمی شود.
بارندگی های سال زراعی جاری در استان کرمانشاه به ۹۳.۱ میلی متر رسیده که نسبت به بارش های سال گذشته که ۹۷.۵ میلی متر بود، چهار درصد و نسبت به دوره بلند مدت ۴۴ درصد کاهش داشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>