چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

معاون استانداری : «بوم گردی» را در روستاهای استان توسعه می دهیم

image_print

1

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: در پی توسعه بوم گردی در استان هستیم و از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، حمایت می کنیم.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ،مجتبی نیک کردار به استقبال روستاهای دارای ظرفیت گردشگری استان از بوم گردی اشاره کرد و گفت: فرهنگ بوم گردی در این روستاها درحال جا افتادن است.
وی ادامه داد: مردم روستاهای هدف گردشگری استان بوم گردی را به عنوان یک منبع درآمد مورد توجه قرار داده‌اند.
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در روستاهایی مانند ساتیاری، کندوله، کرتویج و نسمه کارهای خوبی در خصوص بحث بوم گردی شده، اظهارکرد: درحال حاضر چهار گروه تورگردان بوم گردی در کرمانشاه راه اندازی شده که علاقمندان به طبیعت را به روستاهای هدف گردشگری استان می‌برند.
وی تصریح کرد: امسال تنها طی ۱۷ روز ۳۵ مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در استان صادر شد.
نیک کردار افزود: فرهنگ بوم گردی درحال گسترش است و ما نیز درپی توسعه آن هستیم و حمایت‌های لازم را از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، خواهیم داشت.
وی تاکیدکرد: در بوم گردی، علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب و رسوم، اشتغال خدماتی که با اشتغال سنتی روستاها فاصله دارد، ایجاد می شود.
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه در بحث بوم گردی ظرفیت بزرگی دارد، گفت: با گسترش بوم گردی می خواهیم اشتغال پایدار در روستاها را افزایش دهیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>