یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مدیرکل میراث فرهنگی: چهار اثر تاریخی استان ساماندهی می‌شود

image_print

3

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی چهار اثر تاریخی استان خبر داد.
به گزارش باختر، جلیل بالایی درگفت و گو با ایسنا، از رشد ۳۰ درصدی اعتبارات حوزه عمرانی میراث فرهنگی استان خبر داد و اظهارکرد: امسال از محل اعتبارت نفت وگاز، استانی و قانون متوازن جمعا ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حوزه عمرانی میراث فرهنگی استان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: اختصاص این میزان اعتبار طی ۱۰ سال گذشته در بخش عمرانی میراث فرهنگی کرمانشاه
بی نظیر است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه از این میزان اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان صرف ساماندهی چهار اثر تاریخی استان خواهد شد، افزود: مجموعه میراث جهانی بیستون با شش میلیارد تومان، مجموعه تاریخی تاق بستان با ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، احیاء، مرمت و بازسازی بازار قدیمی کرمانشاه با شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و پایگاه ملی آناهیتا با دو میلیارد تومان اعتبار ساماندهی خواهند شد.
وی در خصوص میزان تخصیص این اعتبارات نیز گفت: با موافقت دولت، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارت نفت و گاز و ۱۲ میلیارد تومان از اعتبارت استانی به صورت ۱۰۰ تخصیص می یابد.
بالایی عنوان کرد: اعتبارات متوازن نیز ۳۰ درصد تخصیص خواهد یافت.وی یادآورشد: افزایش اعتبارات و قرار گرفتن میراث فرهنگی و گردشگری در صدر برنامه ریزی‌ها نشان از توجه مسئولان به این حوزه دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 9 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>