جمعه , ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مدیر کل بهزیستی خبر داد: بهبود ۱۶ ضایعه نخاعی زلزله کرمانشاه

image_print

2263609

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از بهبود ۱۶ بیمار ضایعه نخاعی زلزله اخیر استان با اقدامات بهزیستی و همچنین افتتاح مجهزترین مرکز نگهداری بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور در استان خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، دکتر امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۲۱ ضایعه نخاعی در زلزله اخیر، گفت: با اقدامات درمانی و توانبخشی صورت گرفته از سوی بهزیستی به احتمال بسیار قوی ۱۶ تن از این افراد به زندگی عادی بر می گردند.
وی همچنین از اسکان معلولان ضایعه نخاعی زلزله اخیر توسط بهزیستی خبر داد و افزود: تاکنون ۵ تن از این افراد با واگذاری منزل استیجاری و هزینه زندگی ساماندهی شده اند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به پرداخت هزینه حق پرستاری در منزل تمامی افراد ضایعه نخاعی، از افتتاح مجهزترین مرکز نگهداری بیماران ضایعه نخاعی غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.
دکتر قادری، ادامه داد: مرکز نگهداری بیماران ضایعه نخاعی در کرمانشاه ظرفیت پذیرش ۳۰ تن از بیماران را دارد. این مسئول با بیان اینکه این مرکز نخستین مرکز شبانه روزی-توانبخشی بیماران جسمی حرکتی به شمار می رود، خاطرنشان کرد: در این مرکز خدمات درمانی، توانبخشی و توانپزشکی به جامعه هدف ارائه خواهد شد. مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، ارائه آموزش های مهارت های شغلی و ورزش های متناسب با معلولیت را از دیگر خدمات در نظر گرفته شده در این مرکز برای مددجویان عنوان کرد. به گفته دکتر قادری، در حال حاضر تعداد هشت تن از افراد ضایعه نخاعی زلزله اخیر در این مرکز خدمات دریافت
می کنند و هزینه تجهیز این مرکز نیز بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی با یادآوری اینکه این مرکز در مساحتی به متراژ ۷۰۰ متر مربع و ۱۲۰۰ متر مربع فضای سبز آماده خدمات رسانی به جامعه هدف است، گفت: سالیانه برای خدمات دهی این مرکز مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>