چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

استاندار از شروع بازسازی ۷۷هزار واحد مسکونی خسارت دیده در زلزله کرمانشاه خبر داد

image_print

استاندار کرمانشاه از شروع روند بازسازی ۷۷ هزار واحد مسکونی آسیب دیده مناطق زلزله زدگان خبر داد و گفت: بانک های عامل باید ظرف ۴۵ روز با صاحبان این تعداد واحد مسکونی عقد قرارداد کنند.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده در استانداری کرمانشاه افزود: از این تعداد واحد مسکونی ۲۰ هزار واحد صد درصد تخریب شده که در اولویت اول بازسازی قرار دارند.
به گفته او همچنین ۱۷ هزار واحد تخریبی نوع دوم نیز شناسایی شده که باید از نو ساخته شود و همچنین ۵۷ هزار واحد نیز باید تعمیر گردد.
بازوند در ادامه از دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش و ستادهای معین بنیاد مسکن در استان خواست ظرف ۱۰روز برای احداث ۲۳۹ واحد خانه بهداشت و درمان، ۱۳۷ مدرسه و واحد های مسکونی حوزه تحت تکلف، برنامه ریزی و مشکلات را اعلام کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ابلاغ شده گفت: فرمانداران و مدیران استان تلاش مضاعف کنند که این اعتبار هرچه سریعتر جذب شود و به فرموده مقام معظم رهبری زلزله را به فرصتی برای توسعه کرمانشاه تبدیل کنیم.
وی با تقدیر از تلاش و سرعت عمل همه ارگان های دولتی و بخصوص نظامی در امداد و نجات و اسکان اضطراری و اسکان موقت زلزله زدگان گفت: در اسکان دایمی نیز باید همین سرعت عمل را داشته باشیم.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان به زیرساخت های دولتی آسیب وارد شده از تمام مدیران خواست با رایزنی با وزیران وزارتخانه های متبوع، طبق مصوبه مجلس اعتبارات بازسازی تاسیسات دولتی را هر چه سریعتر تا قبل از فصل تابستان تامین کنند.
**در بازسازی کار اصلی را مردم باید انجام دهند
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امهال هزار و ۵۰ میلیارد تومان وام های مناطق زلزله زده در دست بررسی است، گفت: بانک های عامل در بازسازی و پرداخت وام های مسکن باید ظرف ۲ سه روز آینده مشکلات مرتبط با پرداخت وام زیر ۱۲ میلیون تومان، ضامن یک نفره، کمبود نیرو کار و راه اندازی شعب سیار خود را حل کنند.
بازوند با بیان اینکه تا مردم پای کار نباشند دولت عملا نمی تواند برای آنها کاری کنند، طرف اصلی و مهم بازسازی و نوسازی منازل و واحدهای تخریب شده را مردم دانست و خواستار همکاری و مشارکت مردم با دستگاه های دولتی شد.
وی در ادامه به قیمت های نظام مهندسی استان برای نقشه کشی واحدهای تخریب شده انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه بنیاد مسکن ۸۰۰ هزار تومان هزینه تقبل کرده ولی نظام مهندسی استان برای نقش و نظارت متری ۱۰ هزار تومان خواسته است این در حالی است که استان های دیگر به خاطر رضای خدا رایگان یا نصف این قیمت را می گیرند.
وی در پایان از همه مدیران خواست توجه به وضعیت مناطق زلزله اولویت کاری خود قرار دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>