یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: افزایش زباله‌ها مناطق زلزله زده را مستعد بروز بیماری‌ها می‌کند

image_print

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: افزایش زباله‌ها و دفع غیر بهداشتی فاضلاب و کمبود حمام، می‌تواند مناطق زلزله زده را مستعد بروز بیماری‌های مختلف کند.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، نشست هم اندیشی و برنامه ریزی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی با معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با محوریت وضعیت بهداشت و درمان مناطق زلزله زده استان برگزار شد.
ابراهیم شکیبا معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: خدمات بهداشتی ارائه شده در مناطق زلزله زده مطلوب و خوب ارزیابی می شود.
وی گفت: خدماتی چون انجام واکسیناسیون کزاز برای مصدومین ، واکسیناسیون آنفولانزا برای گروه های هدف شامل تمام زنان باردار ، افراد مسن و افراد دچار بیماری زمینه ای ، روند مطلوب نظام مراقبت سندرمیک ، فعالیت تمام مراکز بهداشت و استقرار سامانه سیب از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت مناطق زلزله زده استان است.
شکیبا افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما در این مناطق، افزایش زباله ها و دفع غیر بهداشتی فاضلاب و کمبود حمام، می تواند این مناطق را مستعد بروز بیماری های مختلف کند.
وی گفت: تنها راه مقابله با شیوع بیماری ها پیشگیری است و در این راستا برنامه ریزی های لازم برای جمع آوری اصولی زباله ها و فراهم ساختن امکانات مناسب جهت دفع بهداشتی فاضلاب و افزایش ساخت حمام در این مناطق صورت گرفته و اقدامات مقتضی در حال پیگیری و انجام است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>