چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه خبر داد : ارسال لایحه راه‌اندازی تاکسی آنلاین به شورای شهر

image_print

photo_۲۰۱۷-۰۱-۰۳_۱۴-۱۲-۰۶

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر تاکسی آنلاین در کرمانشاه نداریم و لایحه راه اندازی شرکت‌های اینچنینی به شورای شهر ارسال شده است.
به گزارش باختر ، سجاد سلیمانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه تاکسی آنلاین دارای مجوز در کرمانشاه نداریم، گفت: لایحه ساماندهی فعالین تاکسی آنلاین در قالب شرکت‌های تعاونی یا خصوصی را به شورای شهر ارسال کرده‌ایم که در صورت تصویب آن، نسبت به اجرای آن و ساماندهی تاکسی‌های آنلاین اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: پس از تصویب لایحه تاکسی آنلاین توسط شورای شهر و طی مراحل قانونی، فراخوان لازم جهت دعوت از شرکت‌های مجاز به عمل خواهد آمد.
سلیمانی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه جهت فعالیت تاکسی اینترنتی صادر نشده و فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی فاقد مجوز غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده برخورد لازم خواهد شد.
وی فعالیت شرکت‌های تاکسی آنلاین را دارای مزایای بسیاری دانست و افزود: در دسترس بودن و نرخ کرایه پائین‌تر از مهمترین مزایای تاکسی اینترنتی است.
سلیمانی افزود: اگر فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی
از طریق سیر مراحل قانونی اجرا شود و تمامی رانندگانی که در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت می‌شوند مجوز و صلاحیت‌های پیش‌بینی شده را دارا باشند، امنیت مسافرین نیز
به نحو مطلوب تامین خواهد شد.
وی تصریح کرد: چنانچه این سرویس خدماتی در کرمانشاه راه اندازی شود، تلاش داریم تا در صورت تمایل
از تاکسی‌ها استفاده کنیم، هرچند هیچ اجباری جهت بکارگیری «تاکسی» در این شرکت‌ها وجود ندارد.
مدیرعامل نظارت تاکسیرانی کرمانشاه افزود: کسانی که صاحب خودرو بوده و راغب هستند می‌توانند در این شرکت ها فعالیت کنند.
سلیمانی در خصوص نحوه نظارت بر این شرکت ها و تعیین
نرخ کرایه آنها نیز گفت: به استناد قانون، نظارت بر نحوه فعالیت و سرویس‌دهی این شرکت‌ها به عهده سازمان تاکسیرانی بوده و تعیین نرخ کرایه آنها با پیشنهاد سازمان تاکسیرانی و مصوبه شورای شهر است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>