چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

سرمقاله / گردهمایی راهنمایان گردشگری مقدمه ای بر «کرمانشاه ۲۰۲۰»

image_print

نوروزی هادی 1(1)

هادی نوروزی – سردبیر

حدود یکسال است که جمعی از دوستان خودم در انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمانشاه به دنبال برگزاری یازدهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری کشور در کرمانشاه هستیم، چرا که معتقدیم این مهم می تواند تاثیر بسیار و بسزایی در رونق گردشگری دیار سنگ و آب داشته باشد. با هر زحمت و مشقتی که بود توانستیم میزبانی کرمانشاه را در این گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری قطعی کنیم و انشالله در روزهای اول تا چهارم اسفندماه، دیار سنگ و آب میزبان راهنمایان گردشگری از استان های مختلف سراسر کشور خواهد بود. این رویداد، بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر دنیا و بزرگترین گردهمایی صنفی در ایران است که با مرامنامه خاص خود و با شعار «پایمردی راهنما، برای پایداری کرمانشاه» در این استان برگزار می شود و رویکرد آن رونق اقتصادی و بازگشت نشاط به استان کرمانشاه است.
اما به اعتقاد نگارنده این سرمقاله که در واقع پیشنهاد دهنده ایده «کرمانشاه ۲۰۲۰» است، این رویداد بزرگ گردشگری می تواند مقدمه ای برای پرداختن ویژه تر به ایده «کرمانشاه ۲۰۲۰» باشد. لازمه این امر هم آن است که همه ما باید به این باور و اعتقاد برسیم که اگر می خواهیم کرمانشاه توسعه یابد، آمار بیکاری تنزل پیدا کند، رونق اقتصادی، شهر را دربرگیرد و امنیت و نشاط عمومی در بستر دیارمان نهادینه شود باید «کرمانشاه ۲۰۲۰» را جدی بگیریم و برای تحقق واقعی آن یعنی (تبدیل استان کرمانشاه در سال ۲۰۲۰ به قطب گردشگری ایران و منطقه) گام های جدی تر و اثربخش تری برداریم. باید از هم اکنون پروژه های کلانی برای رونمایی در سال ۲۰۲۰ تعریف کرده و از هم اکنون به فکر برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در سال ۲۰۲۰ در کرمانشاه باشیم.
به امید آنکه کرمانشاه در سال ۲۰۲۰، کرمانشاهی متفاوت برای
تک تک کرمانشاهیان باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>