چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

کرمانشاه میزبان راهنمایان گردشگری ایران

image_print

TWzWgK3ABAV0

دبیر یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در استان کرمانشاه از شرکت ۴۵۰ میهمان داخلی و خارجی در این رویداد ملی خبر داد و گفت: این گردهمایی از اول تا چهارم اسفند در کرمانشاه برگزار می شود.
به گزارش باختر، آزاده دادفرین در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان با موضوع تشریح برنامه های این رویداد ملی افزود: تاکنون ۱۰ دوره از این گردهمایی در استان های مختلف کشور برگزار شده و یازدهمین دوره آن امسال در استان کرمانشاه برگزار می شود.
او معرفی مناطق و استان های کمتر دیده شده را هدف اصلی برگزاری این گردهمایی ها ذکر کرد و گفت: در این رویداد ملی از مجموع ۴۵۰ نفر مهمان داخلی و خارجی ۳۵۰ نفر را راهنمایان گردشگری تشکیل می دهند که نقش اصلی در معرفی جاذبه های گردشگری استان ها دارند. او راهنمایان گردشگری را پیشانی صنعت گردشگری خواند و اظهار کرد: راهنمایان گردشگری سفیران فرهنگی هستند که به معرفی استان های دارای جاذبه گردشگری می پردازند.
وی تمرکززدایی از صنعت گردشگری را از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی ذکر کرد و گفت: نباید در حوزه گردشگری تنها به چند شهر خاص در کشور بسنده کرد بلکه باید تمام مناطق کشور را به گردشگران معرفی نمود.
او معرفی میراث ناملموس در کنار میراث ملموس استان را از جمله برنامه های این رویداد ملی ذکر کرد و افزود: در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری استان، معرفی چهره ها و شخصیت های برجسته کرمانشاه را نیز داریم که امسال از دکتر کزازی، دکتر گلزاری و پوران درخشنده فیلمساز برجسته کرمانشاهی نیز دعوت شده تا راهنمایان گردشگری با این افراد نیز بیشتر آشنا شوند.
وی مهمان خارجی این برنامه را نیز پروفسورهل کن من از کشور آلمان معرفی کرد و گفت: در این رویداد چهار روزه، ۲ روز اول به بازدید از مناطق مختلف استان اختصاص دارد و ۲ روز پایانی نیز نشست خبری با خبرنگاران و برگزاری پنل های تخصصی برگزار می شود.
به گفته او، از خبرنگاران رسانه های ملی هم برای پوشش این رویداد دعوت شده است. وی متولی برگزاری این گردهمایی را بخش خصوصی یعنی انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمانشاه دانست و گفت: برگزاری این رویداد هزینه ای برای استان ندارد چرا که از
شرکت کنندگان ورودی اخذ می شود. وی از همکاری و هم افزایی استانداری و اداره کل میراث فرهنگی و سایر دستگاه های مرتبط با انجمن راهنمایان گردشگری در راستای برگزاری این رویداد مهم حوزه گردشگری قدردانی کرد و افزود: بی شک حضور راهنمایان گردشگری کشور در استان منجر به معرفی بهتر و بیشتر استان می شود.
دبیر یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در استان کرمانشاه در ادامه این نشست خبری از راه اندازی پویش «بریم کرمانشاه برای کرمانشاه» خبر داد و عنوان کرد: در این پویش جاذبه های گردشگری کرمانشاه معرفی می شود. دادفرین تصریح کرد: یکی از اهداف این رویداد در استان کرمانشاه اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده برای ظرفیت های گردشگری این استان است.
او معبد آناهیتا، محوطه تاریخی بیستون، کتیبه آنوبا
نی نی، قصرشیرین، سراب روانسر، پاوه، قوری قلعه و روستای شمشیر را از جمله مسیرهای بازدید میهمانان این همایش عنوان کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>