سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

امحا ۲.۵ تن مرغ خارج از شبکه در یکی از کشتارگاه‌های کرمانشاه

image_print

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشف، ضبط و امحا دو و نیم تن مرغ خارج از شبکه در یکی از کشتارگاه های کرمانشاه خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر
نادر پرور اظهار کرد: کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی در بازدید سرزده از یکی از
کشتارگاه های کرمانشاه موفق به کشف دو و نیم تن مرغ تولید شده خارج از چرخه نظارت دامپزشکی شدند.
وی ادامه داد: این میزان مرغ تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی تولید نشده بود و از همین رو به علت مشخص نبودن سلامت و هویت آن، ابتدا محموله ضبط موقت و سپس با حکم قضایی به شیوه بهداشتی معدوم شد.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه هرگونه تولید و کشتار مرغ باید تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی (دکتر دامپزشک و کارشناس مسائل شرعی) باشد، یادآور شد: هرگونه تولید خارج از این چرخه غیرمجاز است و با آن به شدت برخورد خواهد شد.
پرور افزود: به علاوه ساعت مجاز فعالیت کشتارگاه‌ها به منظور کاهش استرس طیور در حمل و نقل و کشتار شبانه تعیین شده و در ساعت مقرر شده مسئول فنی بهداشتی در کشتارگاه حضور دارد که متاسفانه این کشتارگاه در ساعت خارج از چارچوب متعارف اقدام به تولید مرغ کرده بود.
وی از مردم خواست همکاری لازم را با اداره کل دامپزشکی برای برخورد با تولید فرآورده های دامی غیرمجاز را داشته باشند و هرگونه تخلف بهداشتی را از طریق پل ارتباطی تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند‌‌.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>