سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی خبر داد: پلمب ۱۶۰ واحد متخلف تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی در کرمانشاه

image_print

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از پلمب ۱۶۰ واحد متخلف تهیه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر مهدی
ظفری پور با اشاره به عملکرد اداره نظارت بر بهداشت عمومی در سال ۹۶، اظهار کرد: در این مدت ۸۷ هزار و ۶۲۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع فراورده‌های خام دامی در استان انجام شده است.
وی تعداد موارد غیربهداشتی کشف شده در این مدت را ۵۴۳۵ مورد دانست و گفت: امسال بیش از ۶۸ تن انواع فرآورده خامی دامی ناسالم در استان کشف، ضبط و امحا شده است.
به گفته این مسوول، تعداد موارد ارجاع به دستگاه های قضایی نیز ۲۵۵ مورد بوده و ۱۶۰ واحد متخلف نیز طی امسال پلمب شدند.
سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: امسال ۲۱۹۰ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در استان صورت گرفته و ۱۰ هزار و ۵۶۹ آزمایش نیز روی این فرآورده ها انجام شده است.
ظفری پور با بیان اینکه امسال ۱۳۵ هزار و ۸۵۷ راس دام سبک و ۳۱ هزار و ۱۸۷ راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کشتار شده، افزود: در این بخش نیز بیش از ۹۳ تن لاشه و آلایش خوراکی ناسالم ضبط شده است.
وی تعداد طیور کشتار شده در کشتارگاه های استان را نیز بیش از شش میلیون و ۲۴۶ هزار قطعه اعلام کرد و یادآور شد: تعداد طیور ضبط شده نیز بیش از ۶۵ هزار قطعه بوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>