ساز و کار اهدای عیدی 200 هزار تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه


kirmanshah-earthquake

به دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه ، طی اطلاعیه ای ساز و کار اهدای این عیدی اعلام شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، به دنبال اعلام خبرعیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه، موارد زیر جهت اعلام سازوکاراجرایی آن و رفع ابهامات به اطلاع می رسد:- مبلغ مذکور به حدود سی هزار خانوار تعلق می گیردکه خانه های آنها در مناطق زلزله زده از سوی بنیادمسکن از نوع تخریبی شناسایی شده است.
جمعیت هلال احمر اقدامی برای شناسایی این خانوارها انجام نداده و مرجع اصلی، اطلاعات اعلامی از سوی بنیاد مسکن است که در طول چندماه گذشته با بررسی های میدانی در منطقه جمع آوری شده است. بدیهی است خانوارهایی که در زلزله آسیب ندیده اند مشمول این طرح قرار نمی گیرند.
– بر اساس کد ملی سرپرستان خانوارهای اعلامی، شماره حساب آنها از سازمان هدفمندی یارانه ها دریافت شده و مبلغ مذکور از سوی جمعیت هلال احمر به حساب های آنها واریز خواهد شد. بنابراین نیازی به مراجعه فردی به جایی وجود ندارد.
– بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، مبلغ مذکور تا پیش از پایان سال جاری واریز خواهد شد.
– این مبلغ صرفا برای زلزله زدگان کرمانشاه بوده و از محل منابع مشارکت های مردمی تامین شده است. بدیهی است چون مردم بر اساس فراخوان به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرده اند، این منابع را در جای دیگری نمی توان صرف کرد.