سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: بازسازی مراکز فرهنگی ومذهبی در نقاط زلزله‌زده

image_print

n82787627-72095353

حضرت آیت ا… مکارم شیرازی گفت: به همان اندازه که به بازسازی خانه ها اهمیت داده می‌شود باید مراکز فرهنگی و مذهبی نیز مدنظر باشد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، حضرت آیت ا… مکارم شیرازی در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اظهار داشت: به طوری که در اخبار آمده بود فعالیتهای شما در جریان خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان بسیار چشمگیر بود و کاری جهادی انجام دادید و به سهم خودم از تلاشهای شما قدردانی می کنم.
وی در ادامه تاکید کرد: تجربه زلزله کرمانشاه برای کشور یک تجربه جدید شد که باید مسوولین این تجربه را حفظ کنند که اگر خدای نکرده مورد مشابهی پیش آمد خدمت‌رسانی مطلوبتر باشد.
آیت ا… مکارم شیرازی بیان کرد: به همان اندازه که به بازسازی خانه ها اهمیت داده میشود باید مراکز فرهنگی و مذهبی نیز مدنظر باشد. مسائل مذهبی بهترین آرامش در ایام زلزله است و تسکین دهنده است که میتواند نقش موثری در آرام کردن مردم داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: این روزها خبررسانی حرف اول را در برنامه های جامعه دارد. تجربیات و عملکرد شما باید در قالب کتاب یا کتابچه منتشر شود و به دست مردم برسد.
آیت ا… مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه جلب و جذب کمکهای مردمی تنها با اطلاع‌رسانی صحیح از عملکرد و اقدامات مسوولین میسر می‌شود، گفت: خوب است از این اقدامات اطلاع رسانی شود که دولت از قبل پیش بینی های لازم را داشته باشد. بناهای فرسوده در کل کشور یک بلای بالقوه است. دولت باید با برنامه ریزی زمان بندی شده این مسأله را حل کند.
وی ابراز امیدواری کرد؛ ان شاءا… روزی می‌رسد که در کرمانشاه همه خانه ها آباد شده و اثری از زلزله نمانده است و مردم نیز این خدمات را از برکات نظام اسلامی می دانند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>