جمعه , ۳ فروردین ۱۳۹۷
آخرین خبرها

فرماندار کرمانشاه: کرمانشاه باید به مقصد گردشگری تبدیل شود

image_print

فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه باید بستر تبدیل کرمانشاه به مقصد گردشگری فراهم شود، گفت: مانور اعضا و ادارات ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان یزودی برگزار می شود.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، فضل ا… رنجبر در جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی کرمانشاه، اظهار داشت: زمینه تحقق شعار تبدیل کرمانشاه به مقصد گردشگری که مورد تاکید استاندار و سازمان میراث فرهنگی است باید فراهم شود.
وی اضافه کرد: برنامه هایی که در محورهای مختلف امنیت، اسکان، زیباسازی، هماهنگی و خدمات رسانی در قالب دستورالعمل به اعضای ستاد خدمات سفر داده شده، امیدواریم به عنوان میثاق نامه کاری اجرا شود.
وی با تاکید براینکه ادارات برای رویارویی با شرایط مختلف به ویژه در وضعیت بارش و یا سرما در ایام نوروز باید از آمادگی لازم برخوردار شوند، افزود: برای رفاه حال گردشگران و مسافرانی که کرمانشاه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند، باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.
وی افزود: با احتمال وقوع بارش و یا شرایط نامناسب آب و هوایی، باید مکان هایی برای اسکان مسافران از هم اکنون در نظر گرفته شود.
به گفته رنجبر، بخش گسترده راه برون رفت کرمانشاه از معضل بیکاری و حل مشکل اشتغال به رونق و تحول گردشگری وابسته است و این بخش کم هزینه و پرسود است.
فرماندار کرمانشاه از برگزاری مانور اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر به عنوان دومین هدف شکل گیری این نشست یاد کرد و گفت: این مانور چهارشنبه ۲۳ اسفند جاری در محل بوستان شرقی کرمانشاه برگزار می شود که به معنای آمادگی ادارات کرمانشاه برای ارایه خدمات بهتر و مطلوب تر به مسافران نوروزی است.
درنظرگرفتن مخزن زباله در اطراف سراب ها
رنجبر یادآور شد، پیشنهاد می شود در کنار سرابها و تالاب ها یک پاکبان به همراه مخزن زباله از سوی محیط زیست به ویژه در ایام نوروز در نظر گرفته شود که این اقدام احترام به طبیعت و حفظ حقوق سایر گردشگران می باشد.
اختصاص ۲۱ میلیارد تومان برای آسفالت و لکه گیری معابر
رنجبر از شهرداری به عنوان رکن مهم در اداره شهر کرمانشاه یاد کرد و گفت: شهرداری با همکاری شهرداران مناطق در راستای برپایی سفره های هفت سین، لکه گیری آسفالت خیابان و معابر در روزهای پایانی سال می کوشند.
به گفته رنجبر، با همت استاندار کرمانشاه، ۲۱ میلیارد تومان از ۲ ردیف استانی و توازن به بخش لکه گیری و کمک به آسفالت در شهر کرمانشاه اختصاص یاقته که امیدواریم حوزه معاونت عمرانی شهرداری و همکاری شورای اسلامی شهر این اقدام در روزهای پایانی سال انجام می شود و شهرداری متعهد شده از محل منابع داخلی برای افزایش این اعتبار یاری رسان باشد.
وی افزود: از سوی دیگر لازم است اداراتی که در خیابان ها و معابر اصلی شهر قرار دارند خانه تکانی کنند و به تعویض وسایل فرسوده و
رنگ آمیزی درب و دیوار ساختمان های خود بپردازند.
فرماندار کرمانشاه در پایان از تبدیل روستای قلعه به شهر و مرکز بخش بیلوار خبر داد و افزود: این امر با همت استاندار و نمایندگان استان صورت گرفته که اکنون در مرحله انتخاب و معرفی شهردار قرار دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

7 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>