شنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

رئیس پلیس فتا: ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی مربوط به «تلگرام» است عمده جرائم «اقتصادی» است

image_print

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی مربوط به تلگرام است.
به گزارش باختر، علی کریمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت ایران در شبکه اجتماعی «تلگرام» فعالیت دارند، گفت:
متاسفانه بیشترین جرائم فضای مجازی در پیام رسان تلگرام رخ می دهد.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی مربوط به پیام رسان «تلگرام» است.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: عمده جرائم حوزه فضای مجازی مربوط به جرائم اقتصادی و کلاهبرداری است.
وی افزود: در پیام رسان تلگرام افراد بسیاری با شماره‌هایی که حتی ممکن است مربوط به خارج از کشور باشند اقدام به راه‌اندازی کانال می‌کنند و بعد از افزایش تعداد اعضا، آن را تبدیل به یک کانال تجاری کرده و از طریق آن کسب و کار راه می‌اندازند و متاسفانه بسیاری جرائم اقتصادی نیز از طریق همین کانال‌ها شکل می‌گیرد.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه عمده کانال‌های خرید و فروش در پیام رسان تلگرام قابل اعتماد نیست، گفت: افراد در صورت خرید اجناس نباید تا زمان تحویل کالا پرداخت هزینه داشته باشند.
وی افزود: در خرید و فروش مجازی روال کار به این صورت است که کالا درب منزل تحویل شده و سپس پول دریافت می‌شود و چنانچه باید قبل از دریافت کالا افراد واریز پول داشته باشند توصیه ما اجتناب از این کار است.
کریمی با بیان اینکه برخی کانال ها هنگام فروش کالا «بیعانه» می‌گیرند هشدار داد، افراد از هرگونه واریز پول چه به عنوان خرید و چه به عنوان بیعانه خودداری کنند، زیرا بسیاری موارد داشته‌ایم که بعد از پرداخت بیعانه، ادمین کانال پاسخگوی خریداران نبوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

1 + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>