دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

رییس مرکز بهداشت استان: اوضاع «دندان» مردم رو به بهبود است ۱۴۰ مرکز «دندانپزشکی» دولتی داریم

image_print

download (2)

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از فعالیت ۱۴۰ مرکز دندانپزشکی دولتی در سطح استان خبر داد.
به گزارش باختر دکتر ابراهیم شکیبا به مناسبت روز دندانپزشکی(۲۳ فروردین) در گفت و گو با ایسنا با تبریک این روز به همه دندانپزشکان، گفت : خوشبختانه هم اکنون تعداد دندانپزشکان استان به حد نصاب خوبی رسیده و این امر موجب بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان شده است.
وی افزو د: در حال حاضر با توجه به آگاهی مردم نسبت به اهمیت سلامت دندان و حفظ و مراقبت آن و از طرفی افزایش تعداد دندانپزشکان و مراکز دولتی دندانپزشکی، وضعیت سلامت دهان و دندان مردم رو به بهبود است.
شکیبا از فعالیت ۱۴۰ مرکز دولتی دندانپزشکی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد : خوشبختانه این مراکز با انواع بیمه ها طرف قرارداد هستند و مردم با قیمت مناسب می‌توانند از خدمات دندانپزشکی برخوردار شوند.
وی افزود : در این مراکز سال گذشته بیش از هفت هزار مورد جرم گیری، ۳۵ هزار مورد ترمیم دندان پوسیده، ۷۶ هزار مورد کشیدن دندان عفونی غیرقابل نگهداشت و ۱۸ هزار و ۴۷۲ مورد فیشورسیلنت دندان کودکان شش تا ۱۴ ساله انجام شده است.
شکیبا تصریح کرد : همچنین در حوزه خدمات دندانپزشکی سال گذشته برای ۱۷۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان فلورایدتراپی انجام شد.
این عمل برای ۳۰ هزار کودک زیر شش سال نیز انجام شده است.
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سال گذشته همچنین ۱۰ مرکز دندانپزشکی روستایی راه‌اندازی و تجهیز شد که با بیمه روستایی خدمات ارائه می‌دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>