چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

«کرمانشـاه ۲۰۲۰» پایتخت رویدادهای گردشـگری ایران

image_print

kermanshah-600x385

کارشناس گروه گردشگری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: با تحقق طرح تبدیل کرمانشاه به پایتخت رویدادهای گردشگری ایران در سال ۲۰۲۰ این استان میزبان بیش از دو میلیون گردشگر خواهد بود.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ، رامین پی‌بردی با بیان اینکه استان کرمانشاه با دارا بودن هزاران جاذبه طبیعی، تاریخی و فرهنگی تاکنون آنگونه که شایسته است معرفی نشده، اظهار کرد: این موضوع باعث شده نتوانیم از ظرفیت های کلان استان در حوزه گردشگری به خوبی بهره‌مند شویم.
وی ادامه داد: در این راستا گروه گردشگری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه ضمن احصاء ظرفیت های گردشگری استان، آخرین تکنیک هایی که می تواند شرایطی را فراهم کند تا نگاه گردشگران داخلی و خارجی به این استان جلب شود را مورد بررسی قرارداده تا طرحی نو با عنوان «کرمانشاه پایتخت رویدادهای گردشگری ایران» را در این استان به اجرا درآورد.
کارشناس گروه گردشگری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه مدل این طرح را اجتماع محور و با تاکید بر محور قرار دادن روستاهای استان اعلام کرد و افزود: طبق برنامه ریزی ها باید تا سال ۲۰۲۰ کرمانشاه به عنوان «پایتخت رویدادهای گردشگری ایران» معرفی شود.
وی گفت: برای اجرای این طرح ابتدا در سطح هر شهرستان ۱۲ روستا و جمعا ۱۶۸ روستا را در سطح استان در نظر گرفته ایم تا بصورت مستمر در طول سال جشنواره های متعدد گردشگری در آنها برگزار شود. تاکنون نیز چندین رویداد گردشگری را درسطح استان اجرا کرده‌ایم که با مشارکت و استقبال بسیار گسترده گردشگران مواجه شده است.
پی بردی خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم سال ۲۰۲۰ حدود دو هزار رویداد گردشگری در سطح استان برگزار شود که اگر بازاریابی و تبلیغات داخلی و خارجی مناسبی برای آن داشته باشیم می تواند ورود بیش از دو میلیون گردشگر و ایجاد حداقل ۱۰ هزار شغل در استان را به دنبال داشته باشد.
وی تاکید کرد: این رویدادها چندان به سرمایه گذاری و هزینه بالایی نیاز ندارند و عمدتا لازمه تحقق این هدف هماهنگی بین دستگاهای ذیربط و اجرایی استان و نیز مجریان این رویدادها است.
کارشناس گروه گردشگری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه افزود: برای تبدیل کرمانشاه به پایتخت گردشگری ایران دو سال فرصت داریم که در این راستا برنامه آموزش، توانمندسازی و انتقال دانش گردشگری به گروه های هدف در روستاهای مورد نظر را آغاز خواهیم کرد.
وی از این طرح به عنوان یک مگاپروژه نرم در استان نام برد و یادآورشد: این طرح می تواند باعث رونق فضای کسب و کار، تولید ثروت و رفع بخشی از مشکل بیکاری استان شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>