دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

بارش‌های اخیر استان را از بحران نجات داد

image_print

2629808

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به بحرانی بودن وضعیت کشاورزی استان به دلیل عدم وقوع ریزش‌های جوی مناسب در سال زراعی جاری گفت: بارندگی‌های اخیر کشاورزی استان را از بحران نجات داد.
به گزارش باختر، خسرو شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با مناسب دانستن زمان بارش های جوی اخیر استان اظهار کرد: این بارش ها حال اراضی زراعی استان را خوب کرد.رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: از ابتدای مهر ماه شاهد وقوع بارندگی های خوبی در استان نبودیم، به نحوی که این موضوع کشاورزی استان را در وضعیت بحرانی قرار داده بود. شهبازی با یادآوری اینکه اگر این بارش های اخیر رخ نمی داد، قطعا میزان تولیدات زراعی استان افت شدیدی می کرد. وی ابراز امیدواری کرد: در ادامه سال زراعی جاری شاهد وقوع ریزش های جوی خوبی در استان باشیم. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱۳.۱ درصد از اراضی دیم کشور را در اختیار دارد، گفت: این موضوع اهمیت وقوع ریزش های جوی بر بخش کشاورزی این استان را نشان می دهد.
وی در ادامه اشاره ای هم به خسارات ناشی از بارش تگرگ به بخش کشاورزی استان داشت و افزود: بجز بخش هایی از شهرستان گیلانغرب که در حال برآورد خسارت آن هستیم، کشاورزی سایر شهرستانهای استان آسیب زیادی از این تگرگ‌ها ندید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

4 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>