دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبرها

سَر «خسروی» را بی کلاه نگذارید!

image_print

54

مرز رسمی و بین المللی خسروی که در واقع قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین شاهراه مرزی بین ایران و عراق است، با وجود همه پتانسیل هایی که دارد چند سالی می شود که بر روی تردد زوار عتبات عالیات بسته شده و مردم این منطقه (شهرستان قصرشیرین) از نعمت تردد کاروانیان عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین حسینی محروم شده اند. چند سالی می شود که قبل از ایام اربعین خبر بازگشایی مرز خسروی در میان رسانه ها منتشر می شود اما به زمان موعود تردد زوار که می رسد به ناگاه با درهای بسته مرز مواجه می شوند. سال گذشته که بسیار بیشتر از سالهای قبل تر، امکان تردد از این مرز در آستانه مهیا شدن بود و حتی همه زیرساختهای لازم در این سوی مرز برای تردد حجم کثیری از زوار فراهم آمد، متاسفانه بازهم مرز خسروی برای انجام این رویداد بزرگ معنوی (پیاده روی اربعین حسینی) بسته ماند. دلیل اصلی بسته ماندن مرز خسروی هم عدم وجود امنیت در آنسوی مرز (مخصوصا استان دیاله عراق) اعلام شده است که البته دلیل بسیار مهم و محکمی برای بسته ماندن مرز هم هست.
اما امسال نیز از هم اکنون استاندار کرمانشاه به دنبال انجام رایزنی های لازم برای بازگشایی مرز خسروی جهت تردد زوار عتبات عالیات به ویژه در ایام اربعین حسینی است که در همین راستا به دیدار استاندار دیالی عراق رفته تا به نحوی زمینه را برای موافقت دولت مرکزی عراق با بازگشایی این مرز فراهم کند. حتی استاندار کرمانشاه در این دیدار قول همکاری برای بازسازی و تامین زیرساخت های مورد نیاز در استان دیالی را هم داده است.
خلاصه اینکه امیدواریم امسال سَر «خسروی» بی کلاه نماند! و این مرز بین المللی با همه پتانسیل ها و امکاناتش بر روی تردد زوار حسینی بازگشایی شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>