سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرمانشاه عنوان کرد؛بانوان شاغل لباس محلی بپوشند

image_print

635673994768435987

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بانوان می توانند با پوشش های محلی در ادارات، دانشگاه ها و مدارس حاضر شوند و این موضوع از نظر این وزارتخانه مشکلی ندارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، سید عباس صالحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانوان مناطقی همچون هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان های غربی و شرقی، مازندران، سیستان و بلوچستان و سایر نقاط ایران می توانند با لباس های محلی خود در مدارس، ادارات و دانشگاه ها حاضر شوند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ارتباطات فرهنگی کشورمان با عراق اشاره کرد و گفت: ارتباط فرهنگی ما با کردستان عراق بسیار جدی است و به منظور توسعه این روابط، استان های همجوار مرزی می توانند موثر باشند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه منطقه کردستان عراق مورد توجه ما قرار دارد، افزود: مناطق مرزی ما باید با استان های مرزی عراق ارتباط بیشتری برقرار کنند. صالحی همچنین به موضوع بیمه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: برای عملکرد بهتر در این زمینه، بازنگری مجددی در حال انجام است و به نظر
می رسد تا اواخر هفته آینده نتیجه آن مشخص شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با ساختمان کتابخانه مرکزی کرمانشاه گفت: این وزارتخانه اعتباری برای احداث کتابخانه ها ندارد، اما از طریق استانداری پیگیر موضوع هستیم.
وی در ادامه گفت: به منظور مشخص کردن برنامه های بخش فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در سه سال آینده، تفاهم نامه ای را به ارزش حدود ۹۰۰ میلیارد ریال با استانداری کرمانشاه امضا کردیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از جمله طرح های مطرح شده در این تفاهم نامه ساخت تالار مرکزی شهر کرمانشاه است که پس از تامین زمین مورد نظر از سوی استانداری کار ساخت آن آغاز خواهد شد.
صالحی با بیان اینکه بخشی از این تفاهم نامه تکمیل و نوسازی تجهیزات فرهنگی و هنری استان است، گفت: تقویت انجمن های فرهنگی، هنری و رسانه ای از دیگر بخش های آن می باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی ۲ روز سفرش به کرمانشاه، ضمن امضا تفاهم نامه ای با استانداری، با اهالی فرهنگ و هنر و رسانه این استان دیدار و در نشست شورای فرهنگ عمومی نیز شرکت کرد.
همچنین، سیدعباس صالحی در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه، با بیان اینکه خلاقیت فرهنگی و هنری هنرمندان استانهای مختلف کشور رشد چشمگیری داشته، گفت: در حال حاضر بخش عظیمی از بار فرهنگ و هنر کشور بر دوش هنرمندان استانهاست و استانها باید بیش از دوره‌های گذشته در حوزه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: در همین راستا در سفرهایی که به استانهای مختلف کشور داریم، تفاهم‌نامه‌هایی در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی هنری و همچنین حمایت از برنامه‌های فرهنگی هنری با استانها منعقد می شود‌ که روز گذشته تفاهم نامه‌ای با حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار با استان کرمانشاه منعقد کردیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: البته با این اعتبارات تمام مشکلات حوزه فرهنگ و هنر استانها مرتفع نمی شود و امیدواریم مکمل های دیگری نیز برای کمک به حوزه فرهنگ و هنر مورد استفاده قرار گیرد.
وی به موضوع بیمه فعالان فرهنگی و هنری نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه مسیر جدیدی را دنبال می کنیم.
وی افزود: اعتبارات ما در زمینه بیمه فعالان فرهنگی محدود است، با این وجود سال گذشته توانستیم ۱۰ هزار نفر فعال فرهنگی جدید را بیمه کنیم و از ۱۹ هزار نفر سال ۹۵ به حدود ۳۰ هزار نفر برسانیم.
صالحی در ادامه از تدوین بسته حمایتی جدید حمایت از اصحاب رسانه خبر داد و افزود: معاونت مطبوعاتی جدید در حال تدوین این بسته است و در این راستا تمام
روش های حمایتی گذشته لحاظ شده و موارد مثبت آن احصاء می‌شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیمه خبرنگاران، حمایت از رسانه‌ها و رفع مشکلات کمبود کاغذ را از جمله موارد مدنظر دربسته حمایتی جدید عنوان کرد.
وی همچنین با بیان اینکه کرمانشاه از ظرفیت های ملی موسیقی کشور است، گفت: تقویت موسیقی بومی و محلی این استان در دستور کار قرار دارد.
صالحی در بخش دیگری از سخنانش به مفاد تفاهم نامه منعقده با استانداری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه چهار محور دارد که یکی یکی از آنها ایجاد زیرساختهای فرهنگی و هنری است و بر این اساس هفت مجتمع فرهنگی هنری در شهرهای استان احداث می شود. احداث تالار مرکزی شهر، مرمت مجتمع های فرهنگی و هنری و کتابخانه های مناطق زلزله زده و نیز نوسازی فضاهای فرهنگی نیز در این تفاهم نامه دیده شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

6 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>