یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

روند بازسازی شهرهای زلزله‌زده کند است بیماری‌های واگیر هنوز زلزله‌زده‌ها را تهدید می‌کند

image_print

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند کند بازسازی در مناطق زلزله‌زده، گفت: بیماری‌های واگیر هنوز زلزله‌زده‌ها را تهدید می‌کند.
به گزارش باختر و به نقل از مهر ، فرهاد تجری در مورد آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: روند بازسازی در حوزه روستایی با وجود گرانی مصالح مناسب است، اما در شهرها به دلیل بروکراسی اداری و ناهماهنگی میان شهرداری، سازمان نظام مهندسی و پیمانکاران مجری طرح این روند به کندی پیش می‌رود.
وی افزود:‌ با پیگیری‌ها و برگزاری نشست مشترکی با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اقدام نسبت به رفع این مشکلات تاکید کردیم که وی دستورات لازم را برای تهیه آهن‌آلات صادر کرد و امیدواریم مشکلات سد راه اسکان دائم مردم به سرعت مرتفع شود.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی اشاره‌ای به وضعیت بهداشتی نامناسب زلزله‌زدگان داشت و گفت: با توجه به شرایط گرمسیری، وضعیت فاضلاب‌ها، سرویس‌های بهداشتی، حمام‌های عمومی، آب‌های رها شده و نبود برخی امکانات خطر شیوع برخی بیماری‌های واگیر همچون وبا و سالک در این مناطق وجود دارد.
تجری بیان داشت: هر چند در این رابطه اقداماتی انجام شده و مردم نیز نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند، اما خطر شیوع بیماری‌ها هنوز رفع نشده و باید با حساسیت بیشتری نسبت به رفع مشکلات بهداشتی اقدام کرد.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان در مناطق زلزله‌زده حتی فراتر از وظیفه قانونی خود عمل کرده و با پیگیری‌ها بخشی از مشکلات بهداشتی این مناطق مرتفع و مدیریت مناسبی برای پیشگیری از بروز خطراتی برای سلامت مردم انجام شده است.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این وجود و با توجه به گستردگی مناطق زلزله‌زده هنوز در مناطقی با مشکلات بهداشتی مواجه هستیم، اگر جمع‌آوری فاضلاب ها و پساب‌های رها شده و همچنین نظارت‌های بهداشتی به درستی تحقق یابد نگرانی‌ها در مورد شیوع بیماری‌های واگیر نیز رفع خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>