پنجشنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مشکلاتی که سیمکارت مسدود شده برای شهروند کرمانشاهی ایجاد کرد

image_print

رئیس پلیس فتا انتظامی استان از دردسرساز شدن سیمکارت مسدود شده برای یکی از شهروندان کرمانشاهی در پی واگذاری آن به شخصی دیگر از سوی مخابرات خبر داد.
به گزارش باختر، سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: اخیرا فردی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که خط تلفن‌ همراه وی به دلیل عدم استفاده به مدت طولانی توسط مخابرات مسدود و به شخص دیگری واگذار شده است.
وی ادامه داد: آن شخص ناشناس نیز با فعال نمودن اکانت تلگرام خط همراه، به شماره تماس تمامی دوستان و آشنایان وی پیام ارسال و ضمن درخواست پول و شارژ به تصاویر شخصی و همچنین چت‌های خصوصی موجود در اکانت تلگرام نیز دسترسی پیدا کرده است.
سرهنگ کریمی افزود: با توجه به اهمیت موضوع پرونده تشکیل و کارشناسان این پلیس با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی متهم را در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه تصریح کرد: متهم در بازجویی اولیه لب به اعتراف گشود و عنوان کرد پس از فعال نمودن اکانت تلگرام متوجه وجود نام افراد زیادی در لیست مخاطبین آن شده و در ادامه نیز با فرستادن پیام درخواست پول و شارژ به نام صاحب اصلی اکانت کردم.
وی به شهروندان توصیه کرد: برای اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف و حتی ایمیل‌های شخصی حتماً از رمز دو مرحله‌ای استفاده کنند تا اگر سیمکارت آن ها گم و یا واگذار شد افرادی که به آن دسترسی پیدا می‌کنند نتوانند به اکانت‌های قبلی دسترسی پیدا کنند.
سرهنگ کریمی تصریح کرد: شهروندان اگر از خط تلفن همراه خود به مدت طولانی استفاده نکرده اند قبل از سلب امتیاز و واگذاری سیمکارت، حتما شماره ثبت نامی خود را در شبکه های اجتماعی تغییر داده و به اطلاع مخاطبین خود برسانند.
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با مشکلی در فضای مجازی، پلیس فتا را در جریان قرار دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>