یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

اعلام حالت اضطراری در بیمارستان‌های جنوب یمن به دنبال تلفات سنگین ائتلاف سعودی

image_print

یک منبع مطلع اعلام کرد که طی روزهای گذشته ۲۴۷ جسد متعلق به مزدوران به بیمارستان‌های دو شهر المخا و عدن انتقال داده شد که به دنبال آن بیمارستان‌های این دو شهر حالت اضطراری اعلام کردند.
به گزارش باختر، خبرگزاری «سبأ» یمن به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد به دنبال انتقال ۲۴۷ جسد مزدوران به بیمارستان‌های دو شهر «المخا» و «عدن» که در جریان جنگ با ارتش یمن کشته شدند، این بیمارستان‌ها حالت اضطراری اعلام کردند.
پیشتر نیز منابع مسئول در بیمارستان عدن در گفت‌وگو با روزنامه «عدن الغد» تاکید کرده بودند که سردخانه دیگر ظرفیت پذیرش اجساد را ندارد و بخش‌های ویژه پذیرش مجروحان در بیمارستان نیز پر شده است.
این منبع افزود که ارتش و کمیته‌های مردمی با موشک‌های هدایت شونده سه خودروی زرهی آمریکایی را با تمامی سرنشینان و تجهیزات و سه پرسنل نظامی دیگردر جبهه «موزع» هدف گرفتند. این نیروها همچنین موفق به منهدم کردن یک خودروی زرهی آمریکایی از نوع «اشکوش» و از پای درآوردن سرنشینان آن شدند.
این منبع افزود: عملیات نظامی قهرمانان ارتش و کمیته‌های مردمی که از طرف آزادگان ناحیه «تهامه» و قبایل یمن پشتیبانی می‌شود، در امتداد ساحل غربی و تمام جبهه‌ها گسترش یافته و با توجه به تاکتیک‌های نظامی هم‌سو با برنامه‌ها و اهداف دشمن ادامه دارد.
این منبع تاکید کرد که تمام تجمعات و تحرکات دشمن به شیوه‌های اطلاعاتی تحت نظارت و رصد است.
این منبع تصریح کرد: جبهه ساحل غربی، جبهه تمام ملت یمن است و این ملت باید در این جنگ با یکدیگر علیه مزدوران متحد شوند.
از سوی دیگر، یک منبع در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت که نیروهایی که در حال محافظت از قصر معاشیق، مقر عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن بودند به اشتباه و به ظن این که یک هواپیمای بدون سرنشین در آسمان عدن پرواز می‌کند یک کیسه پلاستیکی را هدف قرار دادند.
وی افزود: نیروهای حفاظتی قصر معاشیق دریافتند که این جسم معلق در هوا تنها یک کیسه پلاستیکی است که توسط باد و پس از طوفان شن که در ساعات گذشته عدن را فراگرفته بود، در آسمان به پرواز درآمده است.
پیشتر انصارالله توسط یک پهباد مقر فرماندهی ائتلاف متجاوز عربی در پایگاه «البریقه» واقع در استان عدن را هدف قرار داده بود، که نیروهای ائتلاف مدعی شدند این پهباد را رهگیری و نابود کرده‌اند.
رویارویی‌ها با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در ساحل غربی صدها کشته و زخمی در صفوف مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برجای گذاشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>