دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبرها

فرآیند ثبت نام دانش آموزان زیرنظارت آموزش و پرورش است

image_print

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فرآیند نظارت بر ثبت نام دانش‌آموزان استان همه ساله براساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی از وزارت آموزش و پرورش انجام می‌گیرد.
جواد یاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین انجام امور عملیاتی و اجرایی ثبت ‌نام به مسئولان آموزشگاه‌ها محول شده و ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مسئولیت کنترل نظارت، بازرسی و ارزیابی عملکرد ثبت نام در نواحی، شهرستان ها، مناطق تابعه استان و اداره کل آموزش و پرورش را مورد بررسی و بازرسی قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: اصلی ترین معضل و مشکلات طبقه بندی مدارس و فاصله عملکرد برخی از مدارس است و تلاش می کنیم بین مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی، شاهد و ایثارگران و سایر مدارس تعادل و توازن برقرار شود.
یاری گفت: در سال جاری نحوه‌ پذیرش دانش‌آموزان در مدارس متوسطه اول، استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اصلاح می‌شود و در این راستا مفاد سند تحول بنیادین و حذف عوامل آسیب زا و استرس آفرین با اتخاذ شیوه‌های پرهیز از آزمون‌های زائد و توسعه آزمون‌های پیشرفت تحصیلی، بالاخص در مدارس ابتدایی مدنظر خواهد بود.
او گفت: مدارس هیات امنایی و خاص مانند شاهد، ایثارگران و غیرانتفاعی نیز براساس شیوه نامه های خاص ثبت نام می شود.
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اظهار کرد: ثبت نام دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز و تا اطلاع ثانوی استمرار خواهد داشت. سایر دوره‌های تحصیلی پس از صدور کارنامه و شیوه نامه‌های مرتبط ثبت‌ نام و تا زمان مقرر ادامه خواهد یافت.
وی شماره تلفن های رسیدگی به شکایات در مدارس شهر کرمانشاه برای دریافت پیشنهادها و انتقادهای شهروندان را در ناحیه یک کرمانشاه، ۳۸۲۴۸۷۷۱، ناحیه ۲ را ۳۷۲۸۶۵۱۵ و ناحیه سه را ۳۸۳۶۴۷۵۵اعلام کرد و افزود: اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان کرمانشاه نیز با شماره های ۳۸۲۳۳۷۴۸ و ۳۸۲۵۱۵۹۸ آمادگی پاسخگویی به مردم استان را دارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۲۵ هزار دانش آموز و حدود ۲۵ هزار نفر فرهنگی دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>