آغاز طرح پنجشنبه های قصه گویی کرمانشاه از ۲۸ تیرماه در هشت مرکز


ghesegooee

پنجشنبه های قصه گویی کرمانشاه با تعامل و همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، اداره کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه در هشت مرکز، از پنجشنبه ۲۸ تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه دورهمی قصه گویی و قصه خوانی، آموزش قصه گویی برای مادران و برنامه های جانبی تفریحی و آموزشی برای کودکان و مادران از
برنامه های طرح «پنج شنبه های قصه گویی کرمانشاه» خواهد بود.
کتابخانه عمومی امیرکبیر (خیابان مصطفی امامی، روبروی مرکز گسترش قدیم)، کتابخانه عمومی شهیدآوینی (میدان غدیر، داخل محوطه شهرداری)، کتابخانه عمومی اندیشه (انتهای شهرك دولت آباد، ورودی مسکن مهر)، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فرهنگسرای آفرینش (سه راه 22 بهمن)، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان(پارک معلم، مرکز شماره 4) فرهنگسرای گل نرگس (ابتدای شهرک ژاندارمری)، فرهنگسرای شهر (چهار راه جوانشیر) و فرهنگسرای کوثر (چهار راه 30 متری دوم، پارک درخشان) محل های ثبت نام کودکان و مادران علاقمند به قصه گویی و قصه خوانی در شهر کرمانشاه خواهند بود.
این کلاس ها صبح و بعدازظهر ۱۰ پنجشنبه متوالی در تابستان جاری در این مراکز برگزار خواهد شد.
علاقمندان می توانند با مراجعه حضوری و یا تماس با شماره تلفن های ۳۸۳۹۷۶۴۶، ۳۸۳۹۷۶۳۶ و ۳۸۲۱۴۷۲۴ نسبت به ثبت نام این دوره اقدام نمایند.
به شرکت کنندگان در این دوره ها در صورت حضور و برگزیده شدن در جشنواره قصه گویی استان هدایای نفیسی اهدا
می گردد.
شایان ذکر است قصه گویی یکی از میراث ها فرهنگی است که از قدیم مادران برای فرزاندان خود قصه می گفتند یا در محافل ها پیرمردان و ریش سفیدان داستان ها و
قصه های اساتیری را نقل می کردن که در این راستا طرح
«پنجشنبه های قصه گویی» بنا دارد جهت احیای این میراث فرهنگی و احیای قصه گویی، شاهنامه خوانی و نقالی در سطح شهر کرمانشاه تلاش نماید.
باید به این موضوع مهم توجه شود که مهارت قصه گویی می تواند بیش از یک سرگرمی ساده باشد و برای تربیت کودکانمان به ما یاری رساند. به کمک قصه ها می توان کودکان را با محیط اطرافشان آشنا کرد، قدرت تفکر، تخیل و تمرکز آنها را وسعت داد، به رشد خلاقیت، حس زیبایی شناسی، تقویت حافظه و عزت نفس کودکان کمک کرد و ارزش های خانوادگی، دینی و اجتماعی را به آنها آموخت. امروزه تحقیقات علم روانشناسی ثابت کرده است، قصه درمانی می تواند به حل مشکلات یادگیری، اختلالات رفتاری، کاهش افسردگی، رشد اخلاقی و موفقیت در زندگی فرد نقش بسیار مهمی داشته باشد.
تعامل سه دستگاه فرهنگی در برگزاری این رخداد فرهنگی در کرمانشاه از اتفاقات خوب این جریان در شهر است.