پنجشنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
آخرین خبرها

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد: سیر نزولی «خودکشی» در کرمانشاه

image_print

2570905

دکتر امید قادری در گفتگو با ایسنا، از کاهش شیوع خودکشی در استان در سال گذشته خبر داد و افزود: سال گذشته علی رغم حادثه عظیم و تلخ زلزله، شاهد کاهش خودکشی در استان نسبت به سال ۱۳۹۵ بودیم و این امر نشان می‌دهد اقدامات انجام شده در خصوص کاهش آمار خودکشی موثر بوده است.
قادری با بیان اینکه خودکشی شامل سه مرحله افکار خودکشی، اقدام به خودکشی و خودکشی موفق است، گفت: قطعا در بحران هایی مانند زلزله افکار خودکشی افزایش می‌یابد که با اقدام مناسب می توان از رسیدن آن به مرحله اقدام به خودکشی پیشگیری کرد.
وی افزود: در کنار بازسازی منازل و خانه‌های ویران شده نیاز است روح و روان مردم مناطق زلزله زده هم بازسازی شود و در همین راستا ۱۰۶ روانشناس در مرحله نخست به مناطق زلزله زده اعزام و بیش از ۷۵ هزار نفر از مردم این مناطق به لحاظ مشکلات روحی و روانی غربالگری شدند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: با غربالگری این تعداد، بیش از ۵۹۰۰ نفر در مرحله دوم مجدد مورد بررسی و مشاوره قرار گرفتند و در صورت نیاز به روانشناس و روانپزشک متخصص ارجاع داده شدند.
وی با اشاره به استقرار ۵۳ روانشناس در مناطق زلزله زده، گفت: بیش از ۹۰ درصد این افراد کارشناس ارشد روانشناسی بوده و مدیران آنها اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند.
قادری تصریح کرد: خوشبختانه حضور به موقع تیم های روانشناسی در مناطق زلزله زده باعث شد که نه تنها افزایش خودکشی نداشته باشیم، بلکه استان با کاهش آمار خودکشی در سال گذشته مواجه شد و این امر نشان می دهد اقدامات به ویژه در مناطق زلزله زده موثر بوده است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این کاهش آمار خودکشی به منزله این نیست که وضعیت استان خوب است و نیاز است اقدامات بیشتری صورت بگیرد تا آمار خودکشی بیش از پیش کاهش یابد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 + 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>