سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
آخرین خبرها

معاون استاندار:اعضای شورای شهر کرمانشاه زودتر «شهردار» را انتخاب کنند

image_print

photo_2018-05-07_10-55-03

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: اداره شهرداری با سرپرست تنها خروجی کوتاه مدت دارد و بیشتر به انجام امور جاری پرداخته و از برنامه های بلند مدت غفلت می شود، لذا اعضای شورای شهر کرمانشاه باید برای انتخاب سریعتر شهردار تلاش کنند.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، مهرداد سالاری در کارگروه راهبردی که با حضور فرماندار و تعدادی از اعضای شورای شهر کرمانشاه برگزار شد با تاکید بر ضرورت پیگیری و تصمیم گیری در خصوص پروژه های شهری در زمان کوتاهتر، اظهار داشت: مسائل و تصمیمات شهری نیازمند تصمیم گیری سریع و به موقع است، لذا شورای شهر و شهرداری باید با تصمیم گیری های به موقع و در زمان کم، در تحقق پروژه ها جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تلاش کنند.
سالاری با بیان اینکه متاسفانه سطح مداخلات اعضای شورای شهر در امور اجرایی شهرداری افزایش یافته، گفت: ضرورت دارد شورای شهر اختیارات شهردار منتخب خود را افزایش داده و تمامی وظایف اجرایی صرفاً توسط شهرداری انجام شود.
وی تاخیر در تصمیم گیری ها در شورای شهر را باعث نارضایتی شهروندان دانست و گفت: متاسفانه بعضی از لوایح چندین ماه در کمیسیون های تخصصی شورا جهت تصمیم گیری معطل می ماند و این باعث نارضایتی شهروندان می شود.
وی افزود: شورا باید لوایح شهرداری را سریعا بررسی و درخصوص آنها تصمیم گیری کند تا شهروندان سردرگم نشوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: بررسی پیشنهادات سرمایه گذاران بخش خصوصی و شهرداری و همچنین مشارکت ها با شهرداری باید به موقع صورت گیرد، زیرا طولانی شدن زمان بررسی باعث عدم جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری آنها دراستان های دیگر می شود.
وی با تاکید بر ضرورت تسریع در انتخاب شهردار توسط اعضای شورای شهر، گفت: به موضوع انتخاب شهردار ورود نمی کنیم و برای نظر اعضا ی شورا احترام قائل هستیم، زیرا از اختیارات شوراست که شهردار را انتخاب کند، اما اداره شهرداری با سرپرست تنها خروجی کوتاه مدت دارد و بیشتر به انجام امور جاری پرداخته و از برنامه های بلند مدت غفلت می شود.
سالاری همچنین با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستفروشان گفت: وظیفه شهرداری است که با حفظ کرامت دستفروشان، آنها را ساماندهی و از معابر به مکان های مشخص شده منتقل کند.
وی افزود: پیامدهای و معضلات اجتماعی، سدمعبر و ایجاد ترافیک در شهر ناشی از عدم انجام وظایف قانونی توسط شهرداری است.
اوایل تیر ماه آرش رضایی شهردار کرمانشاه استعفا داد و حامد لعل بخش بعنوان سرپرست شهرداری انتخاب
شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

9 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>