پنجشنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷
آخرین خبرها

بازنشستگان نمونه کرمانشاه معرفی شدند

image_print

IMG_2375

به گزارش خبرنگار باختر، به مناسبت سیزدهمین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه استان کرمانشاه در روز پنج شنبه ۱۵ شهریور ماه ۹۷، محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت : بازنشستگان کسانی هستند که در دوران دفاع مقدس صحنه های افتخار در صحنه مدیریت کشور آفریدند.
ایشان با اشاره به تحریم های آمریکا بیان داشت : دیروز گروهک نفاق در جبهه های جنگ به فرزندان ملت خیانت کرد و امروز همان گروهک نفاق باز حرکت خود را در چهره های کثیفی نظیر جان بولتون در حوزه سیاست خارجی آمریکا علیه انقلاب ادامه می دهد.
الهی تبار تاکید کرد: آمریکایی ها باید بدانند که گروهک منافقین منفورترین گروه نزد ملت ایران هستند و آنها خواب ایجاد آشوب و تجزیه ایران را به گور خواهند برد.
وی تاکید کرد که امروز باید همگی به فکر نظام باشیم و با همبستگی از این گذر تاریخی عبور کنیم.
چرا طرح حداکثری حقوق شاغلان و بازنشستگان اجرا نمی شود؟
در این مراسم سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طبق تصویب مجلس در برنامه ششم توسعه حداکثر اختلاف حقوق بازنشستگان و شاغلان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باید باشد.
ایشان افزود: دولت مکلف بود که این قانون را از ابتدای سال ۹۶ اجرایی کند اما متاسفانه تاکنون اجرا نکرده است.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور بر لزوم اتحاد همه گروه های سیاسی در این شرایط تاکید کرد.
طرح «درخانه نمانیم» اجرا می شود
جلیل رحیمی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان نیز گفت: با وجود همه کاستی ها و مشکلات صندوق بازنشستگی در سالهای اخیر خدمات خوبی به بازنشستگان ارائه داده است.
ایشان افزود: طرح در خانه نمانیم با اجرای تورهای سیاحتی و زیارتی ازجمله برنامه های خوب صندوق بازنشستگی بوده است و توانستیم طبق این طرح از کرمانشاه اعزام مستقیم بازنشستگان به عتبات عالیات را داشته باشیم.
ایشان از ارائه بیمه تکمیلی در سال مالی جدید خبر داد و ادامه داد: همگام با سایر استان ها جشنواره ورزشی در استان برگزار شد و طی آن بازنشسته بالای ۶۵ سال مقام اول را کسب کرده است که نشان از روحیه بالای این سن از بازنشستگان دارد.
رحیمی از راه اندازی گروه سفیران به عنوان دیگر برنامه صندوق بازنشستگی نام برد و گفت: این گروه پل ارتباطی بین بازنشستگان و دستگاه های اجرایی برای اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز این قشر است.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه در ادامه از پرداخت وام ضروری چهارمیلیون تومانی به ۱۲ هزار و ۳۰۰ بازنشسته در سال ۹۶ به عنوان دیگر خدمت صندوق بازنشستگی نام برد.
رحیمی همچنین از امضای تفاهم نامه با فنی حرفه ای و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برخورداری بازنشستگان استان از تسهیلات تعاونی و آموزش های رایگان خبر داد.
وی در پایان از خلاء قانونگذاری در زمینه خدمات رسانی دستگاه های ارجایی به بازنشستگان انتقاد کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید مکلف شوند که به بازنشستگان خدمت بالاتری ارائه بدهند.
وی افزود : استان کرمانشاه بیش از ۳۴ هزار بازنشسته کشوری دارد.
با بازنشستگان نمونه کرمانشاهی
آشنا شویم
در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایا از ۶ بازنشسته نمونه و همچنین روسای کانون های بازنشستگان کشوری تجلیل به عمل آمد.
۶ بازنشسته نمونه استانی در پنج محور : فعالیت های ورزشی و تندرستی، فرهنگ و هنر، علوم آموزش و پژوهش، فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه و کارآفرینی و ایجاد اشتغال به ترتیب شامل: یداله رستمی، فرهاد غلامی، محمد خزایی ، همت علی اکرادی، علی اصغر فرحبدنیا و ناهید جلیلیان بازنشستگان بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>